شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

اتصالات کوپلی چیست

اتصالات کوپلی که عمدتا برای لوله های پنج لایه استفاده می شود ، برای اتصالات لوله بسیار استاندارد و با دوام ، اتصالات ساختمان و اتصالات لوله کشی فاضلاب استفاده می شود که اجزای بدنه‌ آن عمدتاً از اورینگ و حلقه برنجی تشکیل می شود. چرا که در لوله کشی آب سرد و گرم به شکلی است که باید اجزای مورد نظر در اتصالات کوپلی بتواند لوله را از هرنوع خوردگی و فرسودگی دور نگه دارد و این اجزا می تواند نحوه اتصال لوله را به شکل بهتری به انجام رساند.

مشخصات اتصالات کوپلی

مشخصات اتصالات کوپلی

برای اجرای لوله های پنج لایه متناسب به دلیل انشعاب از اتصالات برای تغییر جهت استفاده می شود. این اتصالات اغلب در دو نوع اتصال کوپلی و اتصالات پرسی هستند. در این مقاله ، ما قصد داریم به معرفی مشخصات و بررسی اتصالات کوپلی بپردازیم. با ما بمان.

به دلیل وجود برنج و نیکل در این اتصالات ، این اتصالات مقاومت خوبی در برابر زنگ زدگی دارند. این اتصالات بدنه ای ایده آل دارند و برای استفاده در شاخه ها و تاسیسات سرد و گرم ایده آل هستند. اتصالات کوپلی از سه قسمت شامل بدنه ، حلقه لاستیکی و حلقه برنجی تشکیل شده است.

بدنه اتصالات کوپلی

بدنه این اتصالات از برنج ساخته شده است. این اتصالات با آلیاژ نیکل برای استحکام بیشتر و ظاهر بهتر آبکاری شده اند. نام شرکت و اندازه آن روی بدنه این اتصالات نوشته شده است. در خروجی اتصالات کوپلی کنگره هایی برای نگهداری لوله ها وجود دارد. در پایان این کنگره ها تعدادی نخ وجود دارد که برای پیچاندن مهره در آنها استفاده می شود.

وجود برنج در این بدنه از اتصالات کوپلی آنها را در برابر زنگ زدگی محافظت می کند و به دلیل انعطاف پذیری آنها ، آنها را از فشارهایی مانند فشار عبور سیال و فشارهایی که در داخل ساختمان قرار گرفته محافظت می کند و به آنها استحکام می بخشد. می بخشد نیکل نیز به دلیل زیبایی در این مفاصل مورد استفاده قرار می گیرد تا جلوه مناسبی به آنها بدهد.

اتصالات کوپلی

اتصالات کوپلی

به علت وجود برنج و نیکل در این اتصالات این اتصال ها در برابر زنگ زدن مقاومت خوبی دارند این اتصالات از پیکره ای ایده آل برخوردارند و جهت بکارگیری در انشعاب ها و تاسیسات سرد و گرم ایده آل هستند.

اورینگ‌

در اتصال های کوپلی برای پیشگیری از ورود آب ضمن وجود کنگره های گفته شده، ۲ اورینگ از جنس لاستیک میز بکار برده می شود تا به طور کامل از ورود آب پیشگیری شود. اورینگ های گفته شده با فواصل معین از هم در بین کنگره ها قرار داده می شوند و به دلیل اینکه در مقابل گرما  مقاوم هستند به راحتی خشک یا شکسته نمیشوند.

حلقه برنجی

آخرین قسمت این اتصالات شامل یک حلقه از نوع برنجی است که برای استحکام بیشتر و ظاهر بهتر با نیکل آبکاری شده است. وقتی بدنه اتصال کوپلی در داخل لوله قرار می گیرد ، حلقه برنجی روی لوله قرار می گیرد و به عبارت ساده تر ، لوله ما بین حلقه برنجی و بدنه برنجی قرار می گیرد.

اتصالات کوپلی مناسب چه فضاهایی است

فضاهای مسکونی به انواع لوله کشی احتیاج دارند و از اتصالات کوپلی برای برخی از فضاهایی که احتمال نشت بسیار زیاد است می توان استفاده کرد. به طور کلی در برخی فضاها از انواع مختلف لوله های پنج لایه استفاده می شود که برای اتصال آنها بهتر است از این نوع اتصال استفاده شود. بنابراین با خرید این نوع اتصال به راحتی می توانید نیازهای خود را در همه ابعاد برطرف کنید. این نوع اتصال در قسمتهای مختلف ساختمان که نیاز به انشعاب دارد استفاده می شود. بنابراین ، می توانید از این نوع اتصال برای جلوگیری از انواع نشتی در فضاهای مورد نظر خود استفاده کنید.

تفاوت اتصالات کوپلی و اتصالات پرسی در چیست

بسیاری از افراد در تلاش هستند تا با تفاوت انواع اتصالات کوپلی و پرسی آشنا شوند. بنابراین ما در این بخش شما را با ویژگی های مه این نوع اتصالات آشنا می کنیم.

  • اتصالات در طراحی و ساخت اتصالات مختلف با توجه به نیاز
  • تفاوت قیمت در اتصالات کوپلی و پرسی
  • تفاوت در نصب و استفاده

چنانچه به هریک از انواع اتصالات نیاز پیدا کردید، می توانید به راحتی از طریق سایت تاپ لوله، یکی از بهترین فروشگاه های فروش این نوع اتصالات در محل خود را شناسایی کرده و برای خرید آن ها به آن فروشگاه مراجعه نمایید.

نکات طراحی اتصالات کوپلی

بسیاری از مردم سعی می کنند انواع اتصالات موجود در اتصالات کوپلی را دریابند. به طور کلی ، اتصالات کوپلی می تواند باعث شود تا در مناطقی که نشت زیاد است از لوله های پنج لایه استفاده کنید.اتصالات کوپلی اغلب دارای بدنه، اورینگ و حلقه برنجی است. این اتصالات به این صورت طراحی شده اند که از انواع نشتی های آب جلوگیری می کند. شما می توانید از این نوع اتصالات برای آب بندی کردن استفاده نمایید. همچنین می توانید از این نوع اتصالات برای فضاهای که امکان نشتی بسیار بالا است استفاده نمایید. در اتصالات پرسی یک حلقه وجود دارد که سبب می شود لوله ها در هم قرار بگیرند و از نشتی آب و ریخته شدن آن جلوگیری شود.

نحوه اجرای لوله کشی پنج لایه

برش لوله های پنج لایه به گونه ای است که بسیاری از افراد برای اتصال این نوع لوله ها به دستگاه هایی نیاز دارند تا بتوانند لوله ها را به یکدیگر متصل کنند. بنابراین برای اتصال و برش این نوع لوله ها باید از دستگاه ها و تجهیزات خاصی استفاده کرد که باعث می شود افراد زیادی از آن استفاده کنند. بنابراین به راحتی می توانید لوله کشی را با تهیه دستگاه های مربوط به برش و اتصال این لوله ها آماده کنید. به طور کلی برای برش این نوع لوله ها به قیچی نیاز است که از طریق آن می توان لوله ها را برش داد و سپس توسط اتوهای مخصوص ذوب کرد و داخل لوله های دیگر قرار داد.

مزایای استفاده از لوله و اتصالات کوپلی

مزایای استفاده از لوله و اتصالات کوپلی

بسیاری از افراد سعی می کنند از این نوع لوله ها و اتصالات برای آن استفاده کنند. بنابراین به راحتی می توانید تمام لوله کشی های منزل خود را به بهترین شکل ممکن از طریق این نوع لوله ها انجام دهید. در حال حاضر مزایای مهم استفاده از این لوله ها و اتصالات این است که شما به راحتی می توانید هر آنچه را که نیاز دارید از طریق آن و لوله کشی ساختمان خود در بهترین شرایط و با کمترین میزان املاح آب در لوله انجام دهید و نشت آب از لوله ها را انجام دهید.

ویژگی بهترین فروشگاه اتصالات کوپلی

یکی از مهمترین سوالات بسیاری از مشتریان این است که اتصالات کوپلی را از کدام فروشگاه بخرند. بنابراین به راحتی می توانید بهترین لوله های پنج لایه را از برخی فروشگاه ها ، با کیفیت و بدون نشت آب از داخل این لوله ها خریداری کنید. بنابراین ، فروشگاه هایی که این نوع اتصالات را می فروشند باید دارای ویژگی هایی باشند که از نظر رضایت مشتری در بین رقبای خود تمام نیازهای مشتریان آنها را برآورده کرده باشد. یکی از بهترین فروشگاه ها برای خرید اتصالات لوله پنج لایه ، سایت تاپ لوله می باشد.

جمع بندی

یکی از بهترین راه ها برای رسیدگی به همه آشغال ها استفاده از لوله ها و اتصالات پنج لایه کوپلی است. بنابراین می توانید با خرید این نوع اتصالات رضایت خود و افراد ساختمان را از نوع لوله کشی به راحتی افزایش دهید زیرا در صورت استفاده از این نوع لوله کشی احتمال نشت آب صفر خواهد بود.

    تماس با ما