شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

انواع لوله­ های سیاه بر اساس روش تولید

انواع لوله­ های سیاه بر اساس روش تولید که از نظر روش تولید ، لوله سیاه به دو دسته درزدار و بدون درز تقسیم می شود. که مشخصات هر یک به شرح زیر است: شرکت تاپ لوله بهترین شرکت در زمینه خرید لوله و اتصالات میباشد.

لوله­ ی سیاه درزدار

به این نوع لوله ها لوله جوش داده شده نیز گفته می شود. که در آن رول ورق با توجه به ضخامت و اندازه دلخواه بریده می شود و پس از عبور از غلتک های غلتکی ، گرد شده و اتصالات حاصل جوش می شود. این جوشکاری از سه طریق امکان پذیر است شرکت تاپ لوله در زمینه خرید لوله و اتصالات تک لایه در خدمت مشتریان عزیز میباشد.

جوشکاری با مقاومت الکتریکی یا ERW

جوشکاری در این روش بدون الکترود است و اندازه لوله ها از 8.1 تا 24 اینچ است. در این روش ، جایی که لبه ها به هم متصل می شوند ، از یک میدان الکتریکی عبور می کنند ، مقاومت ایجاد می کنند و در نهایت با گرمای تولید شده ذوب و جوش می شوند.

جوشکاری قوس زیر آب یا SAW

جوشکاری در این روش به کمک الکترود است و ماده اولیه موجود در آن به صورت لوله و محل اتصال لبه ها با الکترود جوش داده می شود و از تماس ماده مذاب جلوگیری می کند با هوا ، الکترود آنها در برابر پودرهای خاص محافظت می کنند ، اما گاهی اوقات از گازهای خنثی مانند CO2 و آرگون نیز استفاده می کنند. اندازه لوله ها از 20 اینچ به بالا ساخته شده است که به صورت درز طولی یا درز مارپیچی تولید می شود.

جوشکاری ذوبی الکتریکی (EFW)

در این روش برای جوشکاری لوله سیاه از پرتو الکترون استفاده می شود که باعث ایجاد گرما در سرعت زیاد آن می شود و نقطه اتصال ذوب شده و دو لبه لوله سیاه به هم جوش داده می شود. در واقع ، وقتی لوله های سیاه با یکدیگر متفاوت هستند ، از این نوع استفاده می شود که به اتاق جوشکاری خاصی نیز نیاز دارد.لوله های سیاه را موارد A و C ، لوله های درز مستقیم و درزهای مخفی نیز می نامند.

لوله سیاه بدون درز

همچنین ، لوله سیاه بدون درز در دسته دیگر ، به دو نوع آزمایش شده و تست رد شده تقسیم می شود. لوله سیاه آزمایش شده لوله ای است که نتیجه آزمایش هیدرواستاتیک وجود نشتی را تأیید می کند ، اما در نوع آزمایش رد شده ، نتیجه آزمایش وجود نشتی در لوله سیاه را تأیید می کند. لوله داربست نوعی لوله آزمایش مشکی است که رد می شود زیرا از این نوع لوله برای عبور مایعات استفاده نمی شود و به دلیل مقاومت زیاد در داربست قابل استفاده است.

لوله درز دار سیاه

این نوع لوله سیاه معمولاً از شمش های گرد مذاب با استفاده از سنبه کاری چرخشی یا روش های دیگر ساخته می شود و هیچ درز در بدن آنها وجود ندارد. روش تولید این نوع لوله های فولادی به شرح زیر است:

تولید لوله از شمش

در این روش شمش پس از گرم شدن تا حد معینی در قالب مخصوص ریخته می شود. با شلیک یک سنبه یا یک میله جامد تیز از مرکز شمش مذاب ، یک لوله بدون درز قرار می گیرد. ساخته شده است که سپس با اکسید آهن پوشانده می شود تا لوله سیاه خود را تشکیل دهد. سپس لوله های حاصل تحت عملیات حرارتی و تنش قرار می گیرند. همچنین در تولید لوله های بدون درز به کمک این روش برای ساخت لوله های با ابعاد کوچک ، از ابعاد بزرگ و استفاده از نورد سرد استفاده می شود.

ریخته گری گریز از مرکز

لوله در یک مجموعه سانتریفیوژ قرار می گیرد که پس از تشکیل از قالب خارج می شود. لوله های فولادی سیاه بدون درز به دلیل مقاومت و کیفیت ساخت بسیار بالاتر از نوع جوشکاری شده آنها در صنایع فشار قوی مانند مخازن تحت فشار ، دیگهای بخار ، مدارهای هیدرولیکی ، دیوار چاه روغن ، خودرو ، هوا فضا و صنایع می باشد، استفاده می شود.

موارد استفاده از لوله سیاه بدون درز و بدون درز کاملاً متفاوت است. به طوری که از نوع یکپارچه در انتقال مایعات ، گاز ، سوخت و غیره استفاده می شود. در حالی که نوع بدون درز علاوه بر این موارد ، به دلیل قدرت و خاصیت ضد خمش و سبکی زیاد در قطعات سازه ای. و از دستگاهها نیز استفاده می شود.

لوله بدون درز سیاه

انواع لوله های سیاه از نظر اجزای سازنده

از نظر اجزا ، لوله سیاه به دو نوع لوله استیل سیاه و لوله فولادی کربن تقسیم می شود. در لوله های فولادی کربن ، مقدار کربن خصوصیات آن را تعیین می کند و به مقدار مشخصی از کروم، کبالت، نیوبیوم، مولیبدن، نیکل، تیتانیوم، تنگستن، وانادیم یا زیرکونیوم نیاز ندارد. همچنین این نوع لوله های فولادی بر اساس تعداد استاندارد به 5 نوع تقسیم می شود. اما لوله استیل سیاه اگرچه از نظر جوشکاری شبیه نوع کربن است. اما با داشتن روکش اکسید آهن از نوع کربن متمایز می شود. از طرف دیگر ، لوله فولادی سیاه از چندین درجه آهن خمش پذیر و قابل انعطاف تولید می شود. برخلاف کربن ، لوله سیاه در دمای بالاتر از 260 قابل استفاده نیست ، همچنین برای لوله کشی آب مناسب نیست زیرا در معرض خوردگی قرار دارد ، که هم باعث آلودگی آب می شود و هم لوله را مسدود می کند.

انواع لوله های سیاه از نظر روکش

لوله های سیاه با توجه به نوع پوشش به دو دسته تقسیم می شوند: گالوانیزه و سیاه بدون پوشش. لوله های گالوانیزه دارای پوشش روی هستند که از فولاد در برابر خوردگی محافظت می کند و می تواند 50 تا 100 سال دوام داشته باشد. در مقابل ، لوله سیاه دارای پوشش اکسید آهن است و فاقد روی است. از لوله های گالوانیزه برای انتقال گاز استفاده نمی شود زیرا به مرور زمان پوست می گیرند و مسیر لوله را می بندند ، در حالی که به دلیل خوردگی در اثر گذشت زمان و انسداد مسیر لوله ، از لوله سیاه برای انتقال آب استفاده نمی شود. از طرف دیگر ، لوله های فولادی سیاه گزینه بهتری برای سیستم های آب پاش حرارتی و آتش خاموش نسبت به نوع گالوانیزه هستند.

انواع لوله های سیاه از نظر روکش

انواع لوله های سیاه از نظر شکل

لوله های سیاه بسته به نوع مقطع برش شکل های مختلفی دارند که شامل:

مقطع توخالی دایره ای (CHS) ، مقطع توخالی مربع (SHS) و مقطع توخالی مستطیل (RHS) می باشد.

A-CHS: این نوع لوله های فولادی معمولاً در ستون ها استفاده می شود. همچنین به دلیل استحکام و البته زیبایی معماری در سایر زمینه های سازه ای و مکانیکی مورد استفاده قرار گیرند. راحت تر از گرد و غبار پاک می شوند. همچنین کمتر در معرض تأثیرات محیطی قرار می گیرند تا آسیب ببینند.

 SHS: معمولاً وقتی تعادل بین قدرت و قابلیت استفاده در نظر گرفته می شود. از نوع SHS در زمینه های ساختاری و مکانیکی استفاده می شود. همچنین دارای مقطع مربع ، اتصالات آن راحت تر است. این نوع لوله های فولادی سیاه از نظر شکل ظاهری و رفتار ساختاری بین CHS و RHS قرار دارد.

C- RHS: محبوب ترین نوع لوله سیاه برای استفاده در قطعات ساختمانی ، سازه ای و مکانیکی است. به دلیل داشتن مقطع مستطیل ، اتصال آن راحت تر و مقرون به صرفه است. همچنین برای اتصال به عملیات جوشکاری خاصی نیاز ندارد.

شکل لوله های سیاه

انواع لوله های سیاه از نظر ماده اولیه

از نظر ماده اولیه دو نوع لوله سیاه وجود دارد که شامل: لوله استیل سیاه و لوله آهن سیاه. در دوران باستان از لوله های آهن سیاه برای انتقال آب استفاده می شد. امروزه در بیشتر موارد ، لوله های PVC جایگزین شده اند که کار با آنها ارزان تر و آسان تر است. لوله های فولادی سیاه به طور گسترده ای در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از طریق جوشکاری به یکدیگر متصل می شوند ، اما نوع آهن توسط شیرهای اتصال متصل می شود. نوع فولاد در اثر چکش یا آچار کمتر از نوع آهن آسیب می بیند. تعمیر لوله آهن سیاه بسیار دشوارتر از نوع فولادی است. با این وجود هزینه تعمیر نوع فولاد بالاتر از نوع آهن است. هزینه تأمین و تهیه مواد فولادی برای این لوله ها حدود 20٪ بیشتر از نوع آهن است. در طولانی مدت به منظور صرفه جویی در منابع ، نشت کم و مقرون به صرفه از نظر انرژی و دوام ، بسیار برتر به نوع آهن است.

    تماس با ما