شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

لوله های فلزی از نظر آلیاژ ساخت

کاربرد اصلی لوله های فلزی انتقال مایعات است. این لوله ها در انواع کاربردهای خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند ، اما لوله های مختلف بر اساس اهداف مختلف طبقه بندی می شوند. در این مقاله قصد داریم لوله های فلزی را بر اساس آلیاژها طبقه بندی کنیم. بیایید در مورد ساخت آنها صحبت کنیم.

لوله های فلزی از نظر آلیاژ ساخت

طبقه بندی عمومی لوله ها

به طور کلی ، لوله ها در دو نوع فلزی و غیر فلزی ساخته می شوند که هر یک از آنها در انواع مختلف طبقه بندی می شوند. به عنوان مثال ، لوله های غیر فلزی بیشتر لوله های پلیمری هستند که بیشتر برای لوله کشی آب و فاضلاب در خانه ها استفاده می شود. استفاده می شود. این لوله ها در انواع مختلف تولید می شوند: پلیمر چند لایه و چند لایه ، پلی اتیلن ، پی وی سی ، پلیکا ، فشار مناسب و …

همچنین ، لوله های فلزی با توجه به عناصر و آلیاژهای مورد استفاده در ساخت آنها ، در دسته های مختلف تولید و عرضه می شوند. اما متداول ترین دسته ، لوله های آهنی و غیر آهنی است.

لوله های آهنی یا استیل: شامل لوله های منسمان ، لوله های گالوانیزه ، لوله های داربست و لوله های سیاه و غیره و لوله های غیر آهنی مس ، چدن و ​​غیره است ، بعداً در این باره بیشتر صحبت خواهیم کرد.

انواع لوله های فلزی

لوله های مسی

این نوع متداول ترین و پرکاربردترین نوع لوله های فلزی غیر آهنی است که به دلیل مزایای بیشماری از جمله: انتقال حرارت زیاد ، در کاربردهای مختلف مانند انتقال آب ، سردخانه ها ، دستگاه های تصفیه آب ، سیستم های تهویه هوا و … هزینه کم ، سازگار با محیط زیست و غیره

لوله مسی

لوله های چدنی

از لوله های چدنی در آب ، فاضلاب استفاده می شود. چدن خود آلیاژهای مختلفی دارد و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.

مزایای استفاده از لوله های چدن:

  • زندگی طولانی
  • نصب آسان
  • قیمت مناسب
  • تلورانس فشار بالا

لوله چدنی

لوله های فولادی کربنی

لوله های فولادی کربن در دو نوع لوله مانسیمان و لوله های جوشکاری شده استفاده می شود که می توان به آنها در لوله های گاز ساختمان اشاره کرد.

در ساخت لوله های مانسیمان هیچ درز و جوش وجود ندارد. بنابراین مقاومت و فشار بسیار خوبی دارند. و می توان از آنها در لوله های گاز و پتروشیمی استفاده کرد. برخی از کاربردهای لوله های فولادی کربن به شرح زیر است:

  • استفاده در خطوط نفت ، گاز و پتروشیمی
  • لوله کشی آب
  • خطوط آب در سیستم های ضد آتش حریق
  • عبور گاز و بخار

لوله فولادی کربنی

برای اطلاع از قیمت لوله های فولادی از جمله قیمت لوله مانسیمان و قیمت لوله داربست با کارشناسان سایت تماس بگیرید.

لوله های فولادی ضد زنگ

این لوله ها مانند دسته قبلی در انواع یکپارچه و بدون درز تولید می شوند و از استیل با ظاهری سفید و نقره ای ساخته شده اند. به دلیل مصرف زیاد کروم در تولید این لوله ها ، مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارند. مهمترین انواع این لوله ها را می توان به فولاد 304 و 316 تقسیم کرد.

    تماس با ما