شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

چه لوله هایی برای آبرسانی و جمع آوری فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند؟

لوله های مورد استفاده برای تامین آب و جمع آوری لوله های پلاستیکی یا آهنی فاضلاب هستند. از آنجا که نگهداری از لوله های بتنی و سیمانی گران است ، در سال های اخیر برای محافظت در برابر مشکلات زیست محیطی کمتر مورد استفاده قرار گرفته است. بنابراین ، رایج ترین لوله ها گالوانیزه ، چدن و ​​پلاستیک (پلیمر) هستند.

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

لوله های مورد استفاده در سیستم آبرسانی خانگی به لوله های گالوانیزه معروف هستند. قطر این لوله بین 5 تا 8 اینچ است که می توان از آن برای تبدیل قطر یراق آلات استفاده کرد. گالوانیزه حرارتی گاز اکسید تولید می کند ، مانند حرارت جوشکاری. به همین دلیل برای جوشکاری اتصالات استفاده نمی شود. لوله های گالوانیزه در دو دسته فولادی و آهنی ساخته می شوند که فولاد سبک تر و براق تر از نوع آهنی است. سلول گالوانیک در گالوانیزه کردن لوله های فولادی استفاده می شود. گالوانیزه از فولاد ملایم ساخته شده است که به ورق فولاد فشرده شده و درز جوش داده می شود. سپس به منظور مقاوم ساختن قالب فولادی در برابر اسید و زنگ ، روکش یا گالوانیزه می شود. به همین دلیل است که آنها اغلب خاکستری تیره هستند و به دلیل رنگ تیره آنها شناخته می شوند. لوله های گالوانیزه نیز از آهن سفید ساخته شده است که در فلز مذاب غوطه ور شده است. البته ، احتمالاً هر دو نوع را به عنوان لوله های آهنی سفید در بازار پیدا خواهید کرد.

لوله چدن

این لوله که در سیستم فاضلاب استفاده می شود به دو دسته سر و سر مسطح تقسیم می شود که توسط یک سری بسته های خاص تعیین می شوند. لوله چدنی سر توپ به دو صورت یک سر توپی و دو سر توپی است که با سرب و کنف به هم متصل می شوند. سپس سرب مذاب به داخل تاج ریخته می شود. پس از سرد شدن سرب ، آن را با ابزار و چکش مخصوص چکش و شکل می دهند.

لوله پلیمر فاضلاب

لوله پلاستیکی (پلیمر)

این لوله ها به دلیل سیستم های آبرسانی و فاضلاب به دلیل مزایایی مانند خواص شیمیایی و فیزیکی خاص ، استحکام بیشتر ، نصب و حمل و نقل آسان و هزینه کمتر مورد استقبال قرار گرفته اند. البته در برخی از انواع ، فقط در لوله های تامین آب سرد استفاده می شود ، زیرا در دمای بالا ، ممکن است کیفیت خود را از دست بدهند. این لوله ها دارای تنوع بالایی هستند که به 4 دسته رایج تقسیم می شوند:

  • لوله پلی اتیلن: از مقاوم‌ترین انواع لوله‌ های پلیمری، لوله‌های پلی اتیلن است که در برابر خوردگی، پوسیدگی و اشعه ماورای بنفش مقاوم هستند و علاوه بر سبکی، انعطاف‌پذیری بالا دارند.
  • لوله پی وی سی:اگرچه لوله های پی وی سی تقریبا شکننده بوده و در برابر حرارت مقاومت خود را از دست می دهند اما به دلیل سبکی ، اتصال سریع ، نیازی به رنگ و مقاومت شیمیایی بالا در سیستم فاضلاب به عنوان لوله اصلی فاضلاب استفاده نمی شود.
  • لوله پلی پروپیلن:لوله های پلی پروپیلن سبز و سفید برای تامین سیستم های کوچک استفاده می شود. این نوع لوله ها در مقایسه با انواع دیگر لوله های پلیمری از مقاومت بالایی برخوردار هستند ، بنابراین در هر دو سیستم تامین آب گرم و سرد مورد استفاده قرار می گیرد. اما به دلیل حساسیت به نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش ، در معرض این نورها شکننده می شود.
  • لوله پلی بوتیلن:این لوله در ساخت و سازهای جدید بسیار رایج نیست یا اغلب در ترکیب با مس استفاده می شود. از جمله ویژگی های این لوله می توان به مقاومت در برابر سایش و خوردگی ، هدایت حرارتی و الکتریکی و انعطاف پذیری اشاره کرد. با این حال ، به دلیل مقاومت کم در برابر سرما و درجه حرارت بالا ، و همچنین اشتعال پذیری ، کاربرد زیادی ندارد.

    تماس با ما