شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

 لوله گرمایش کف

در فصل سرما روش های متفاوتی برای گرم کردن محیط خانه استفاده می شود که هر کدام کاربرد منحصر به فرد خود را خواهند داشت. یکی از محبوب ترین سیستم گرمایش در جهان امروزه سیستم گرمایش از کف است که به دلیل ویژگی های مثبت فراوان مورد استقبال عموم قرار گرفته است. در ادامه این سیستم را با جزئیات بیشتری بررسی می کنیم.

لوله گرمایش کف

سیستم گرمایش از کف چیست

سوئدی ها اولین کسانی بودند که به فکر گرم کردن طبقه خود و استفاده از زغال سنگ برای این منظور بودند. پس از آن ، روشهای مختلفی مورد استفاده قرار گرفت و در طول سالها ، همه آنها جای خود را به سیستم گرمایش رادیاتور دادند. در این سیستم دمای تولید شده توسط مرکز گرمایش به سایر قسمتهای ساختمان منتقل می شود.

سیستم گرمایش از کف در ابتدا توسط رومیان باستان اختراع شد و اکنون در شکل جدیدتری مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب ، گرما به سراسر خانه یا محیط کار منتقل می شود و گرما را در تمام نقاط خانه احساس خواهید کرد. این سیستم به راحتی با هر نوع کفپوش سازگار می شود و هیچ فضایی در محیط اشغال نمی کند. سیستم گرمایش از کف یکی از جدیدترین سیستم های گرمایش است و در این روش ، گرما به طور مساوی در سطح زمین توزیع می شود.

نحوه عملکرد سیستم گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف به طور کلی به دو روش اجرا می شود. در روش اول از یک شبکه عنصری و یک منبع برق استفاده می شود و در روش دوم از لوله های نصب شده در کف ساختمان استفاده می شود. سیستم های گرمایش از کف برقی به دلیل هزینه بالا در کشور ما توجیه اقتصادی ندارند و به همین دلیل گرمایش از کف معمولاً توسط لوله های تک لایه یا پنج لایه مورد استفاده قرار می گیرد.

در سیستم گرمایش از کف ، انتقال حرارت و حرارت از طریق لوله هایی که در کف ساختمان قرار دارند انجام می شود. لوله های نصب شده در کف باید دارای مقاومت بالایی باشند. به همین دلیل معمولاً از لوله های پنج لایه بهتر استفاده می شود. مهمترین نکته ای که کیفیت دمای خروجی سیستم گرمایش از کف را تعیین می کند ، چیدمان صحیح لوله ها در کف محیط است. یک لایه بین مصالح کف ساختمان و لوله های سیستم گرمایش وجود دارد تا از اتلاف انرژی و آسیب به کف ساختمان جلوگیری شود. فاصله بین لوله ها باید متناسب با حرارت جاری در سراسر محیط باشد.

مزایا و معایب لوله پنج لایه در گرمایش کف

بهترین لوله برای گرمایش کف

انتخاب لوله مناسب جهت نصب روی زمین بسیار مهم است و هزینه نهایی را تعیین می کند. در سیستم های گرمایش از کف ، از دو نوع لوله تک لایه و پنج لایه استفاده می شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. برای انتخاب لوله مناسب ، باید به نوع کاربری ساختمان و شرایط محیطی توجه کنید و سپس با توجه به ویژگی های هر لوله یکی از آنها را انتخاب کنید.

مزایا و معایب لوله پنج لایه در گرمایش کف

لوله های پنج لایه از دو لایه چسب قوی ، یک لایه عایق و دو لایه پلیمر تشکیل شده اند و بنابراین مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند. این لوله ها قادر خواهند بود تا 95 درجه سانتیگراد را با فشار 10 بار تحمل کنند و به شما این امکان را می دهند که در دماهای مختلف از آن استفاده کنید. در ساختمانهایی با فشار سیستم بالا ، توصیه می کنیم از لوله پنج لایه برای گرمایش از کف استفاده کنید.

از نظر کارایی ، لوله های پنج لایه و لوله های تک لایه عملکرد خوبی برای استفاده در سیستم گرمایش خواهند داشت ، اما قیمت مساله ای است که باید به آن بسیار توجه شود. قیمت لوله های پنج لایه کمتر از لوله های تک لایه است و بنابراین استفاده از آنها مقرون به صرفه خواهد بود. این تفاوت قیمت در کشور ما مشاهده می شود و در سایر کشورها لوله های تک لایه قیمت پایین تری دارند.

مزایا و معایب لوله تک لایه در گرمایش کف

لوله های تک لایه نسبت به لوله های پنج لایه مقاومت کمتری در برابر دما دارند و می توانند تا دمای 70 درجه سانتی گراد را تحمل کنند. درجه حرارت در سیستم های گرمایش از کف نمی تواند بیش از 45 درجه سانتیگراد برسد ، بنابراین در این مورد تفاوت چندانی با لوله های پنج لایه در مکانهایی که فشار سیستم زیاد نیست و در تعادل نگه داشته می شود ، می توانید بدون نگرانی از لوله های تک لایه استفاده کنید.

لوله های تک لایه ضریب انبساط طولی و حجمی بالاتری نسبت به لوله های پنج لایه دارند و در برابر یخ زدگی بسیار مقاوم خواهند بود. این ویژگی باعث می شود لوله تک لایه برای مکانهایی که احتمال انجماد وجود دارد انتخاب بهتری باشد. لوله های تک لایه فرایند تولید پیچیده ای دارند و بنابراین هزینه نهایی خرید آنها بیشتر از سایر مدلها خواهد بود.

    تماس با ما