شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

لوله های شکسته شده را چگونه تعمیر کنیم

شما در ساختمان خود نشسته اید و ناگهان متوجه می شوید بوی آب مرطوب یا دیوار خانه مرطوب و مرطوب است. در این حالت متوجه نشتی لوله یا ترکیدن آن خواهید شد و باید سریعاً برای تعمیر آن با یک لوله کش تماس بگیرید تا بتواند برای حل مشکل به خانه شما بیاید.

لوله شکسته چه مشکلاتی ایجاد می کند ؟

همانطور که می دانید شکستن لوله باعث هدر رفتن آب و هدر رفتن حجم زیادی از آب می شود و به دلیل کمبود آب و مقدار آن ، باید نشت آب را در اسرع وقت برطرف کنیم.
مشکل مهم دیگر که در اثر ترکیدن لوله ایجاد می شود ، نشست زمین است ، خاکی که لوله در آن کار شده است به دلیل خیس شدن نرم شده و باعث ریزش سطح آن می شود.

حال اگر سطح خاک بسیار پایین بیاید ، باعث ریزش کف و در نهایت ساختمان می شود که می تواند باعث ترک خوردگی دیواره ها شود و در بحرانی ترین حالت باعث ایجاد ترک می شود.
همچنین نشت آب به دیواره ها به ظاهر دیوار آسیب زده و گفته می شود که دیوار متورم شده و رنگ آن تغییر می کند.
همه دلایل ذکر شده باعث می شود ما در اسرع وقت مشکل را برطرف کنیم و در اسرع وقت لوله را تعمیر یا تعویض کنیم. روش هایی که در ادامه خواهیم گفت راه حل های موقتی هستند و برای رفع آن باید با یک متخصص در این موارد تماس بگیرید و برای رفع آن اقدام کنید.

روش های ترمیم لوله کشسته

روش اول

در ابتدا شیر فلکه آب را ببندید .

شیر فلکه را چگونه ببندیم ؟ هنگام ایستادن در جلوی شیر ، باید دکمه را در جهت عقربه های ساعت بچرخانیم تا سوپاپ بسته شود و مطمئن شوید که سوپاپ را کاملا بسته اید.
اگر دسته شیر کشویی محکم باشد ، نباید نیروی بیشتری به آن وارد کنید ، زیرا اگر نیروی زیادی به شیر وارد شود ، باعث شکستن ساقه سوپاپ یا نشت از محل شیر می شود. در صورت بروز چنین مشکلی ، ابتدا اطراف ساقه شیر را از زنگ زدگی تمیز کرده و سپس شیر را به آرامی باز کنید.
اگر قادر به بستن دریچه قطع اصلی نیستید ، باید با سازمان تماس بگیرید و با ارائه توضیحات درخواست قطع آب از منبع را بدهید.

تعمیر لوله شکسته

پس از بستن شیر فلکه و قطع آب ، یکی از شیرهای خروجی آب به عنوان مثال آشپزخانه ، حمام و … را باز کنید تا تمامی آب های موجود در لوله خارج شود و هیچ آبی درون لوله باقی نماند .
ناحیه شکستگی را پیدا کرده و با دستمال خشک کنید تا موقع کار سطح لوله لغزنده نباشد و سطل آبی زیر آن قرار دهید تا آبهای اضافی به زمین نریزد و به داخل سطل برود .

سپس با تماس فوری با یک کارشناس متخصص امور لوله کشی نسبت به تعمیر دائمی لوله شکسته اقدام فرمایید .

 

لوله شکسته

روش دوم

از بتونه اپوکسی استفاده کنید. توجه داشته باشید که پوست دست انسان در برابر بتونه اپوکسی آسیب پذیر است و برای استفاده از آن حتما از دستکش استفاده کنید تا دست شما آسیب نبیند.
ابتدا و قبل از شروع کار سعی کنید بتونه را خوب ورز دهید تا رنگ آن متمایل به خاکستری شود و در صورت تغییر رنگ به خاکستری از ورز دادن آن خودداری کنید ، در این صورت بتونه آماده استفاده است.
قبل از شروع کار اطمینان حاصل کنید که تمام کارهای مرحله قبل از جمله بستن شیر توقف اصلی و تخلیه آب اضافی را انجام دهید. پس از انجام مراحل ذکر شده ، بتونه باید در محل شکستگی و آسیب لوله قرار گیرد.

شکستگی لوله آب

مطمئن شوید که بتونه برای جلوگیری از نشت موقت آب خیلی کوچک نباشد و همچنین با توجه به طول شکستگی و آسیب رسیدن به لوله ، باید از بتونه استفاده کنید تا بتونه شما طول طولانی تری از لوله آسیب دیده را پوشش دهد و سپس ابتدا انتهای بتونه را بچسبانید تا از خروج آب از آن مناطق جلوگیری کند.
پس از انجام کار باید 5 تا 10 دقیقه صبر کنید تا به اصطلاح بتونه بسته شود و سپس سعی کنید شیر را باز کنید تا آب در لوله ها جریان یابد. این روش ترمیم لوله خراب موقتی و برای تعمیر است. در واقع شما باید از لوله کش کمک بگیرید.

لوله آب

 

روش سوم

استفاده از بست های لوله

تمام مراحل قبلی بسته شدن دریچه قطع و تخلیه آب اضافی داخل لوله را انجام دهید و پس از اطمینان از خروج آب از لوله ها ، مراحل زیر را انجام دهید:
محل شکستگی لوله را پیدا کرده و ابتدا آن را کاملا خشک کرده و سپس در اطراف قسمت شکستگی لوله سنباده بزنید تا بیش از حد شکستگی از بین برود تا زمانی که آماده کار شود.
گیره های لوله وجود دارد که دارای سطح منحنی لوله هستند و می توان آنها را روی لوله قرار داد ، در صورت عدم وجود گیره های لوله ، می توان بخشی از لوله را برداشته و با آن انجام داد.

بست لوله آب

تیکه آهنی یا همان بست را بروی لوله قرار می دهیم و پس از مطمعن بودن از پوشش سراسری سطح شکستگی لوله می بایست دو طرف ابتدایی و انتهایی با بست های لوله که همراه با پیچ و مهره می باشد را بست تا تیکه اضافی بروی لوله فیکس شود و نشتی آب صورت نگیرد ، دقت شود که این روش موقت بوده و پس از دسترسی به لوله کش می بایست لوله را تعویض کنید .

روش چهارم

لوله را بریده و با تیکه لوله جدید جایگزین کنید .

پس از انجام مراحل اولیه بستن و تخلیه آب می بایست ناحیه آسیب دیده لوله را پیدا کنید و اقدام به بریدن قسمت های اضافی آن کنید ، قسمت های اضافی لوله به معنای بخش هایی می باشد که دچار سوراخ شدن و یا شکستگی است .

تعمیر لوله آب

پس از برش قطعات معیوب لوله ، ما باید لوله تعویض با همان طول و همان اندازه را آماده کرده و شروع به چسباندن آن روی لوله اصلی کنیم ، چطور این چسب کاری انجام می شود:

لوله آب را چگونه تعمیر کنم؟یکی از مهمترین کارهایی که می توانید در برابر شکستگی لوله انجام دهید ، حفظ آرامش است. با حفظ آرامش ، به زودی می توانید بر لوله شکسته غلبه کنید و از اثرات مضر آن جلوگیری کنید.

اگر لوله شما از لوله های پلیمری ساخته شده است (در اصطلاح لوله های پلاستیکی) ، باید با گرم کردن و گرم شدن آن را به لوله بچسبانید و اگر لوله شما از فولاد ساخته شده باشد ، باید با جوشکاری یا اتصال به لوله اصلی متصل شود. کرد

    تماس با ما