شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

تفاوت بین ورق های فولادی و غیر استیل

تفاوت بین ورق های فولادی و غیر استیل با توجه به درصد ماده ای که در آنها استفاده شده تعیین می شود. ورق فولاد ضد زنگ درصد کمی کروم در فرمولاسیون دارد. در حالی که ورق فولاد ضد زنگ حاوی کروم بیشتری است و به آن نیکل اضافه می شود. به طور کلی ، آهن ربا هایی که جذب آهن ربامی شوند به عنوان فولاد ضد زنگ شناخته می شوند. اما فولادهایی که جذب آهنربا نمی شوند به عنوان فولاد ضد زنگ شناخته می شوند. که در زیر به طور مفصل در مورد آنها صحبت می شود. شرکت تاپ لوله شما را به خواندن این مطلب دعوت مینمایید.

تفاوت فلز بگیر و نگیر

رفتار مغناطیسی فولادهای ضد زنگ

رفتار مغناطیسی فولادهای ضد زنگ به میزان قابل توجهی متفاوت است. از پارامغناطیسی (غیر مغناطیسی) در گریدهای کاملا آستنیتی تا رفتار مغناطیسی دائمی در گریدهای مارتنزیتی سخت شده است. فولادهای ضد زنگ نه تنها به عنوان مواد مغناطیسی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا ظرفیت مغناطیسی آنها کمتر از مواد مغناطیسی معمولی است. با این حال ، شرایط و کاربردهایی وجود دارد که رفتار مغناطیسی یا غیر مغناطیسی می تواند به طور قابل توجهی بر ساخت و استفاده از این آلیاژها تأثیر بگذارد.

تمام فولادهای زنگ نزن آستنیتی در شرایط کاملا آستنیتی از نوع مغناطیسی (غیر مغناطیسی) هستند. که در آلیاژهای خوب آنیل شده وجود دارد. نفوذ پذیری مغناطیسی با کار سرد به دلیل تغییر شکل مارتنزیت در اثر تغییر شکل ، افزایش می یابد. برای برخی از گریدها مانند 302 و 304 ، افزایش نفوذ پذیری مغناطیسی می تواند قابل توجه باشد. در نتیجه در درجه حرارت بیش از حد این درجه ها کمی فرومغناطیسی می شوند. حساسیت درجه خاصی برای تبدیل شدن به فرومغناطیسی در اثر کار شدید هوا به پایداری آستنیت بستگی دارد که به نوبه خود به ترکیب شیمیایی و یکنواختی آن بستگی دارد.

تمام فولادهای زنگ نزن مارتنزیتی هستند و اکثر فولادهای زنگ نزن ، سخت مغناطیسی هستند. به دلیل تنش های ناشی از تغییر سختی ، این گریدها اگر در حالت سخت شده مغناطیسی شوند ، خواص مغناطیسی دائمی از خود نشان می دهند.

فولاد زنگ نزن

فولادهای فرومغناطیسی

به عنوان اجزای مغناطیسی نرم مانند هسته ها و اجزای قطبی استفاده می شوند. اگرچه خواص مغناطیسی آنها به خوبی آلیاژهای نرم مغناطیسی نرم نیست. اما برای اجزای مغناطیسی که باید در برابر محیط خورنده مقاومت کنند ، با موفقیت استفاده شده است. به این ترتیب ، آنها جایگزین مقرون به صرفه ای برای اجزای آهن روکش شده و آهن سیلیکون ارائه می دهند. جهت خرید لوله و اتصالا پوشفیت در لینک اشاره شده کلیک نمایید.

حتی اگر از فولاد ضد زنگ فریتیک به عنوان یک جز مغناطیسی استفاده نشود. رفتار مغناطیسی آن می تواند از اهمیت زیادی برای ساخت و استفاده برخوردار باشد. فولادهای زنگ نزن فریتی آنیل شده از نوع مغناطیسی نرم نشان می دهند. بدین معنی که هنگام خروج از یک میدان مغناطیسی خارجی قادر به جذب سایر اجسام مغناطیسی نیستند. با این وجود ، کار سرد باعث افزایش فشار اجباری این فولادها می شود که باعث تغییر رفتار آنها از یک آهنربا نرم به یک آهنربای دائمی ضعیف می شود. اگر قطعات فولاد ضد زنگ فریت سرد را در معرض یک میدان مغناطیسی قوی قرار دهیم ، مانند مورد بازرسی ذرات مغناطیسی ، قطعات می توانند به طور دائمی مغناطیسی شوند و بنابراین می توانند آهن ربا را جذب کنند.

تفاوت فلز بگیر و نگیر

استیل نسوز

به طور کلی ، هر چه درصد کروم در فولاد بیشتر باشد ، مقاومت در برابر اکسیداسیون و درجه حرارت های بالاتر بیشتر است. ورق های فولادی سری 300 (فولادهای آستنیتی) و لوله های فولادی در این گرید ، به دلیل محتوای زیاد کروم (حداقل 18٪) ، قادر به مقاومت در برابر دمای تا 870 درجه سانتیگراد بدون اکسیداسیون هستند. فولادهای درجه 309 ، 310 و 321 نیز از مهمترین فولادهای نسوز هستند.

فولادهای مقاوم در برابر حرارت و خزش برای اجزای ساخته شده در دمای بالاتر از 600 درجه سانتیگراد استفاده می شوند. بر خلاف فولادهای دیگ بخار ، از فولادهای مقاوم در برابر حرارت و خزش در محدوده دمای عملکرد 800-150 درجه سانتیگراد استفاده می شود. دما دلیل مقاومت در برابر حرارت این فولادها عنصر کروم است. به عنوان مثال ، در فولادهای H6S2 – X10CrAl7 حدود 5-8٪ کروم وجود دارد. در صورت دمای بالا و محیط سخت ، اکسیدها به دلیل اکسید شدن در سطح محصول ظاهر می شوند و با افزایش دما ضخامت آنها افزایش می یابد.

 

    تماس با ما