شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

تفاوت گالوانیزه گرم و سرد

تفاوت گالوانیزه گرم و سرد در صنایع مختلف ، به ویژه ساخت اتومبیل ، از ورق های فولادی برای ساخت بدنه ماشین آلات ، به ویژه خودروها استفاده می شود. یکی از فاکتورهای مهم در استفاده از این ورق ها جلوگیری از خوردگی و آسیب دیدن این ورق ها است. برای این منظور ، از لایه محافظ فلز روی برای جلوگیری از خوردگی ورق استفاده می شود. به این ورق ها در صنعت ورق گالوانیزه می گویند. روش گالوانیزه ورق گالوانیزه به دو صورت سرد و گرم انجام می شود که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

به طور کلی ، ورق گالوانیزه یا گالوانیزه به معنای قرار دادن و تثبیت یک پوشش از عنصر روی بر روی ورق های آهن یا فولاد به منظور دستیابی به برخی از خواص خاص است. طبق تعریف ، این فرآیند یکی از روشهای محافظت در برابر خوردگی است که با پوشاندن فلز اصلی با یک لایه فلز محافظ در مواد گالوانیک (معمولاً روی) انجام می شود. در این حالت ، با گذشت زمان پوشش خورده می شود و از فلز اصلی محافظت می شود. این فرآیند نوع خاصی از حفاظت گالوانیک است. مقاومت پوشش متناسب با ضخامت آن است. این روش یکی از اقتصادی ترین راه ها برای محافظت از فولادها در محیط های خورنده است.

تفاوت گالوانیزه گرم و سرد

انواع روشهای گالوانیزه

عملیات گالوانیزه سازی به دو روش انجام می شود: گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد. که به روش های مختلف انجام می شود ، روش های مختلف گالوانیزه روش های زیر است جهت  خرید شیرآلات برنجی با کیفیت با ما تماس بگیرید. و همچنین جهت خرید اتصالات گالوانیزه چینی با ما تماس بگیرید.

غوطه وری گرم

در روش گالوانیزه گرم ، از روش غوطه وری استفاده می شود. در این روش ورق ها ، لوله ها ، سیم ها و غیره از داخل یک وان پر از محلول قلع ، روی ، منگنز ، مس و نیکل عبور داده می شود و با دمیدن هوا ضخامت لایه ایجاد می شود. کنترل. عملیات غوطه وری به دو روش مداوم و غیر مداوم انجام می شود. در روش پیوسته ، سیم پیچهای ورق از داخل وان عبور داده می شوند و در روش غیر مداوم ، ورقهای برش خورده یا قطعاتی مانند لوله ها و … از داخل وان عبور می کنند.

گالوانیزه سرد

در گالوانیزه سرد ، روش الکترولیت اسید با ریختن الکترولیز نمک روی در یک محلول آبی و استفاده از آن برای پوشاندن ورق انجام می شود. ضخامت لایه های روی در این روش کمتر از روش گرم است و محصول نهایی بیشتر برای مصارف خانگی استفاده می شود. شرکت خرید لوله و اتصالات در زمینه خرید لوله پلیکا در خدمت شما عزیزان میباشد.

انواع روشهای گالوانیزه

پوشش دهی مکانیکی

در روش پوشش مکانیکی ، اکثر قطعات کوچک با وزن کمتر از 50 کیلوگرم گالوانیزه هستند. در این روش از روی به همراه ذرات شیشه استفاده می شود و پس از ایجاد پوشش روی ، با اسپری مس پوشانده می شوند. سپس آن را در بشکه ای از ترکیبات شیمیایی قرار داده و سپس آن را زیر و رو می کنند تا ذرات روی روی قطعه بنشینند.

نقاشی با خاک فلز روی

در این روش از رنگ مخصوصی استفاده می شود که همان سنگ ساییده شده روی است. در این روش ، فلز با استفاده از برس یا اسپری با لایه ای از رنگ پوشانده می شود.

اسپری نمودن روی (متالایزینگ)

در این روش ، پودر مذاب به درون لوله تفنگ تغذیه می شود. و با استفاده از هوای فشرده یا گازهای احتراق بر روی فلز مورد نظر پاشیده می شود تا لایه ای از فلز روی روی فولاد ایجاد شود.

به طور کلی تفاوت گالوانیزه گرم و سرد در روشهایی است که برای این منظور استفاده می شود و قیمت ورق گالوانیزه سرد و گرم نیز متفاوت است.

    تماس با ما