شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

 جوشکاری لوله های درزدار

جوشکاری لوله های درز دار به دو روش انجام می شود:

 جوشکاری با مقاومت الکتریکی : جوشکاری ERW در این روش بدون الکترود است. اندازه لوله های ساخته شده در این روش از 1 اینچ تا 22 اینچ است. در روش جوشکاری مقاومت الکتریکی ، پس از عبور ورق از غلتک و تشکیل آن ، قسمتی که لبه ها به هم متصل شده ذوب شده و با عبور از یک میدان الکتریکی به یکدیگر جوش داده می شود. مقاومت ایجاد می شود و در نهایت با گرمای تولید شده ایجاد می شود. شرکت تاپ لوله در زمینه خرید لوله آهنی در خدمت خریداران محترم میباشد.

جوشکاری قوس زیر آب

جوشکاری قوس زیر آب در این روش به کمک الکترود است و ماده اولیه موجود در آن به صورت لوله است . اتصالات با الکترود جوش داده می شود و از تماس ماده مذاب با هوا جلوگیری می کند. الکترود با پودر ویژه آنها محافظت می کنند ، اما گاهی اوقات از گازهای خنثی مانند CO2 و آرگون نیز استفاده می شود. معمولاً اندازه لوله هایی که به این روش تولید می شوند از 22 اینچ اندازه هستند. روش تولید یا به صورت درز مستقیم (طولی) است و یا به صورت درز مارپیچی است. در هر صورت ، لوله فولادی جوش داده شده یا جوش داده شده به هر طریقی کاربردهای مختلفی دارد از جمله: خطوط انتقال آب ، انتقال روغن و گاز ، برنامه های پالایشگاه و پتروشیمی ، اسکله های اسکله و پل ، ستون های ساختمان ، نرده ها و مبل ها ، کشتی سازی ، معدنکاری و تونل ها .

جوشکاری لوله های درزدار

روش تولید لوله های مانیسمان به دو روش انجام می شود:

تولید لوله مانیسمان از شمش

در این روش تولید لوله مانیسمان ، شمش درون کره قرار داده می شود. پس از گرم شدن به مقدار مشخص ، در قالبهای خاصی ریخته می شود که از قبل نصب شده و با شلیک یک سنبه از مرکز ، لوله مورد نظر تشکیل می شود. این مراحل و کشش باعث خنک شدن لوله مورد نظر و تست آن می شود. کار برش در اندازه 6 یا 12 متر انجام می شود. سرانجام در پایان کار ، لوله های فولادی بسته بندی می شوند. روش بسته بندی شش ضلعی است. و با بند محکم بسته و آماده بارگیری شود.

 تولید لوله مانیسمان به روش ریخته گری

لوله در یک مجموعه سانتریفیوژ قرار می گیرد. پس از تکمیل تشکیل در طول فرایند ساخت ، از قالب خارج می شود. لوله های فولادی بدون درز یا مانیسمان به دلیل مقاومت بالا و کیفیت عالی در زمان تولید در مقایسه با لوله های جوش داده شده است. در صنایع فشار قوی مانند مخازن تحت فشار ، دیگهای بخار ، مدارهای هیدرولیکی ، دیواره های چاه روغن ، صنایع خودرو ، پالایشگاه های روغن و وند استفاده می شود.

تولید لوله های فولادی مانیسمان

طبقه بندی لوله های فولادی طبق استاندارد

لوله های فولادی را می توان طبق استاندارد به دسته های زیر تقسیم کرد: شرکت تاپ لوله در زمینه خرید لوله پلیکا نیز فعالیت دارد و جهت خرید لوله پلیکا میتوانید با ما تماس بگیرید.

لوله فولادیAPI 5L

این نوع لوله های فولادی که بیشتر در صنعت نفت و گاز استفاده می شود ، در مقایسه با سایر لوله های فولادی ، ماده با دقت بیشتری و با آزمایشات کنترل کیفیت بیشتر کنترل می شود. این لوله ها در دو درجه A و ، هر دو در درز و یکپارچه تولید می شوند.

لوله فولادیAPI 5L

لوله فولادیAPI 5L

لوله های فولادی ASTM A53

این لوله های فولادی معمولاً در پالایشگاه ها و پتروشیمی ها مورد استفاده قرار می گیرند. برای جوشکاری ، خم شدن و خنک سازی بسیار مناسب هستند. این دسته از لوله های فولادی دارای سه نوع مختلف است. دو نوع اول دارای درجه A و و نوع سوم فقط درجه A است.

لوله فولادی ASTM A106

این لوله های فولادی از فولاد کربنی ساخته شده اند. تقریباً شبیه لوله های فولادی A53 هستند. در پالایشگاه ها و پتروشیمی ها استفاده می شوند. تفاوت در این است که لوله های فولادی A106 به دلیل داشتن سیلیکون بیشتر از لوله های نوع A53 در دماهای بالاتر مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله فولادی ASTM A179

این نوع لوله های فولادی به لوله های آتش نشانی معروف هستند. با توجه به نوع سازه ، لوله های آتش نشانی قادر به مقاومت در برابر دماهای بسیار بالا ناشی از شعله مستقیم هستند. همچنین به دلیل درصد کم کربن در لوله های آتش نشانی ، خمش خوبی دارند. در مبدل های حرارتی و کندانسورهای بخار مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله فولادی ASTM A179

لوله فولادی ASTM A179

لوله فولادی ASTM A333

این نوع لوله ها به دلیل ساختار در دماهای بسیار پایین (نزدیک به 50 درجه زیر صفر) مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان لوله های فولادی کربنی با درجه حرارت پایین نیز شناخته می شوند. این لوله های فولادی دارای درجه های مختلفی هستند. برخی از آنها به عنوان لوله های فولادی آلیاژی و برخی دیگر به عنوان لوله های فولادی کربنی طبقه بندی می شوند.

لوله فولادی AWWA C200

لوله های فولادی مناسب برای استفاده در سیستم انتقال آب و فاضلاب است. از نظر ماده اولیه مانند لوله های درجه پایین API و ASTM A53 هستند. این نوع لوله های فولادی در اندازه های بزرگتر از 8 اینچ و می تواند به صورت یکپارچه و بدون درز تولید شود.

لوله های فولادی DIN 2440 ، 2441 ، 2442

گروهی از لوله های فولادی کم کربن برای مصارف خانگی در بازار به عنوان لوله های گاز شناخته می شوند. از این نوع لوله ها برای لوله کشی آب سرد و گرم خانگی نیز استفاده می شود. این لوله فولادی در قطرهای 1.8 تا 6 اینچ و در سه وزن متوسط ​​، سنگین و فوق سنگین تولید می شود.

لوله فولادی S 1387

از این لوله ها برای سیستم های بخار آب استفاده می شود. حداکثر فشار قابل تحمل 21 بار و دمای مجاز کار برای آنها 260 درجه سانتیگراد است.

لوله فولاد ضد زنگ ASTM A312

لوله های ضد زنگ به دلیل وجود آلیاژهای کروم و نیکل ضد زنگ هستند. البته وجود مولیبدن در این لوله ها باعث مقاومت بیشتر آنها در برابر دمای بالا و پایین شده است. درجه اصلی لوله های فولادی ضد زنگ 304 ، 316 و 321 است.

لوله فولاد ضد زنگ ASTM A312

لوله فولاد ضد زنگ ASTM A312

دسته لوله (20-40-40-160) به چه معناست

در حقیقت ، گروه لوله اصطلاحی است که به ضخامت ، مقاومت و وزن لوله فولادی اشاره دارد. این مشخصه همان مقدار اسکلت لوله یا گاهی معادل شاخص استاندارد ضخامت لوله است. پارامتری است که برای تعیین ضخامت لوله استفاده می شود. در حال حاضر با استفاده از این روش جدید در اندازه گیری لوله های فولادی ، می توان هر یک از لوله ها را با دقت بیشتری بر اساس نیازهای عملکردی مورد نیاز انتخاب کرد تا به بهترین نتیجه برسیم و سیستم های لوله کشی را ایمن تر کنیم. هنگام استفاده از این پارامتر برای سفارش لوله ، باید توجه داشت که برای قطرهای مختلف ، ممکن است یک کلاس برابر با ضخامت های مختلف وجود داشته باشد.

    تماس با ما