شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

حداکثر دمای فشار قابل تحمل برای لوله ها

حداکثر دمای فشار قابل تحمل برای لوله ها لوله ها قسمت اصلی شبکه مایع هستند که بسته به آلیاژ مورد استفاده در ساخت و جنس آنها در دماهای مختلف متفاوت است. واحد فشار در موضوع لوله با نام یا PN یا با بار میله اندازه گیری می شود. اول از همه ، باید بدانیم که فشار و دمایی که لوله می تواند تحمل کند چیست یا اینکه با افزایش فشار و … شکسته می شود یا خیر. شرکت تاپ لوله در زمینه خرید لوله پلیکا در خدمت خریداران لوله میباشد.

این فشار را معمولاً موادی می گویند که مقاطع آن ساخته شده است و فشار مجاز مقاطع مختلف ثابت است و با توجه به دماهای مختلف متفاوت است.

به عنوان مثال ، لوله مانسیمان چون درز و جوش ندارد و از همان ابتدا با نورد گرم ساخته می شود ، در برابر لوله های درز دار مانند لوله گالوانیزه ، تحمل فشار بیشتری دارد. برای دریافت قیمت لوله مانسیمان با کارشناسان تیم ما تماس بگیرید.

دمای قابل تحمل در لوله

فشار مجاز برای لوله ها چقدر است؟

فشار مجاز برای لوله ها چقدر است؟ فشار به این معنی است که ضعیف ترین قسمت ها نیز در برابر نیرو مقاومت می کنند و برای داشتن یک سیستم مقاوم و مقاوم در برابر فشار باید اتصالات و لوله هایی را که استفاده می کنید مطابق استاندارد انتخاب کنید. شرکت تاپ لوله در زمینه خرید لوله تک لایه در خدمت خریداران لوله پلیکا میباشد.

میزان فشار و درجه حرارت مجاز برای لوله ها ، اتصالات و سایر لوازم جانبی مورد استفاده برای لوله کشی ، از جمله: لوله ها ، فلنج ها و … مطابق با استانداردهای ASME B31.3 و ASME B16.5 محاسبه می شود. قیمت لوله بر اساس اتصالات استفاده شده متفاوت است.

فشار مجاز برای لوله ها چقدر است

این نکات را هنگام انتخاب لوله در نظر بگیرید.

از آنجا که فلنج های مورد استفاده در سیستم های لوله کشی یکی از ضعیف ترین اجزای آن هستند ، در صورت بروز هرگونه خرابی در سیستم ، فرض بر این است که فلنج های سیستم با مشکل روبرو هستند. به همین دلیل ، بهتر است انتخاب ضخامت بر اساس فلنج ها را در نظر بگیرید.

اینجاست که اهمیت دانستن طبقات فشار و دما روشن می شود ، زیرا اگر یک جز از سیستم لوله کشی مشکلی داشته باشد ، باعث اختلال در کل سیستم می شود. بنابراین ما باید بر اساس کاربردی که در نظر داریم بخشهایی با آلیاژ و ضخامت مناسب انتخاب کنیم.

دمای فشار قابل تحمل برای لوله ها

راههای مقابله با دما و فشار زیاد در سیستم لوله کشی

در لوله کشی ، عوامل مختلفی ممکن است باعث آسیب به سیستم شوند ، یکی از این عوامل فشار وارد شده بر آنها است ، اما وقتی لوله کشی به صورت توکار در نظر گرفته شود ، دیگر برخی فشارها و انبساط های حرارتی را در نظر نمی گیریم. ، زیرا از قبل این فشارها توسط گچ و بتن مورد استفاده در اطراف لوله ها جذب می شوند ، اما با این وجود توصیه می کنیم در مکانهایی که نسبت بیشتری دارند مانند مکانهای شاخه حساسیت بیشتری داشته باشید. برای انجام این کار می توانید از یک اسفنج یا کف در اطراف مقاطع موجود در مکان های ذکر شده استفاده کنید.

در لوله کشی سطحی ، زیرا سیستم حفاظتی وجود ندارد ، باید حساسیت بیشتری پرداخت شود.

    تماس با ما