شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

اصول گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف دو نوع وجود دارد: مرطوب و خشک. پمپ های سیستم مرطوب ، آب گرم را به داخل لوله های زیر کف می فرستند و بر خلاف سیستم خشک ، از کویل های برقی زیر کف برای تولید گرمایش مورد نیاز استفاده می کنند.
از سیستم های گرمایش از کف می توان در هتل ها و همچنین بسیاری از خانه ها استفاده کرد.
سیستم گرمایش از کف کف از شبکه ای از سیم ها برای تولید گرمایش استفاده می کند. سیمها روی عایق قرار می گیرند و می توانند در انواع مختلف کف استفاده شوند. نصب سیستم گرمایش برقی کف ارزانتر از سیستم آب است.
سیستم گرمایش از کف از شبکه ای از لوله های متصل به دیگ بخار ساختمان استفاده می کند و آب گرم از طریق دیگ بخار به سیستم لوله کشی ارسال می شود. سیستم گرمایش از کف در دمای پایین تری نسبت به سیستم رادیاتور کار می کند و نیاز به هزینه نصب بیشتری دارد.

مزایا سیستم گرمایش از کف

یکی از مزایای گرمایش از کف این است که از دید پنهان مانده است. برخلاف رادیاتورها ، این سیستم گرمایشی فضا را اشغال نمی کند و در مکان یابی مبلمان منزل مثر نیست. از آنجا که سیستم گرمایش از کف به طور مساوی در سراسر خانه توزیع می شود ، هیچ مکان بسیار سرد یا گرم در خانه ایجاد نمی شود.
سیستم های گرمایش از کف در دمای پایین بسیار خوب کار می کنند و باعث کاهش مصرف برق می شوند و از این رو بسیار مقرون به صرفه تر از رادیاتور هستند. استفاده از سیستم گرمایش از کف کف گرد و غبار کمتری در اتاق ایجاد می کند زیرا در این نوع سیستم گرمایش در اتاق جریان جابجایی برقرار نیست. به همین دلیل ، این سیستم به ویژه برای افراد مبتلا به آسم و بیماری های تنفسی مناسب است.

 

  • هزینه نگهداری پایین: سیستم گرمایش از کف الکتریکی معمولا هزینه نگهداری پایینی دارد.
  • صدای کم: سیستم گرمایش از کف کاملا بی صدا است و صدای جابجایی هوا و همچنین شعله ی بخاری های معمولی در این سیستم وجود ندارد.

مزایا سیستم گرمایش از کف

معایب سیستم گرمایش از کف

در سیستم های گرمایش از کف دو مسئله اساسی وجود دارد. اولین مسئله این است که نصب سیستم گرمایش از کف گران است. همچنین برخی از مصالح موجود در کف ساختمان ممکن است با سیستم های گرمایش از کف سازگار نباشد.
مشکل دیگر این است که سیستم های گرمایش از کف نسبت به رادیاتورها مدت زمان بیشتری را گرم می کنند که این امر به نوبه خود به ترموستات ها برای کنترل دمای ثابت هوای اتاق نیاز دارد.
در صورت انجام مراحل کف سازی ، برای نصب و راه اندازی سیستم گرمایش از کف باید کف آن تخریب شود که این امر باعث دوباره کاری می شود. بنابراین بهتر است قبل از کف سازی سیستم گرمایش از کف را پیش بینی کرده و طراحی لازم را برای آن انجام دهید.

از کدام نوع از سیستم گرمایش از کف باید استفاده کنیم؟

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که از کدام نوع از سیستم های گرمایش از کف استفاده کنند.
به طور کلی استفاده از هر نوع سیستم به مواردی بستگی دارد از جمله :

  • سایز و شکل اتاق
  • محل و جانمایی عایق اتاق
  • اینکه سیستم گرمایش از کف برای یک ساختمان ساخته شده نصب شود یا اینکه برای یک ساختمان در حال ساخت می باشد

سیستم گرمایش از کف نیاز به فضای بیشتری برای لوله ها دارد و همچنین نصب آن پیچیده تر و گران تر است.
گرمایش از کف طبقه برقی ارزان تر و نصب آن آسان تر است ، اما اجرای آن گران تر است. همچنین ، برای نصب و اتصال چنین سیستمی ، به یک فرد متخصص و با تجربه نیاز است.

سیستم گرمایش از کف نیوپایپ

چه متریالی برای سیستم گرمایش از کف مناسب تر است؟

اکثر مواد کفپوش برای سیستم های گرمایش از کف مناسب هستند. اما برخی از مواد دیگر مانند سنگ به دلیل رسانایی طبیعی بهتر هستند. رساندن بیشتر مواد کف به این معنی است که هوای اتاق سریعتر گرم می شود و این هوای گرم برای مدت زمان طولانی تری پایدار است.

 

کف های چوبی
اگر کف اتاق شما چوبی است ، باید حداکثر دمای قابل تحمل چوب را تعیین کنید که معمولاً 27 درجه سانتیگراد است. البته برای اینکه ریسک کمتری در آینده داشته باشیم باید از چوب مهندسی شده استفاده کنیم. توصیه می شود که ضخامت کف چوبی از 18 میلی متر بیشتر نباشد ، که باعث کاهش کارایی سیستم گرمایش از کف می شود.

فرش و قالی
اگرچه فرش و قالی برای پوشش کف اتاق در سیستم گرمایش از کف باعث کاهش بهره وری می شود اما می توان از آن استفاده کرد. برای دستیابی به نتیجه بهتر گرمایش بایستی ضریب عایق (TOG) پوشش های کف اتاق کمتر از 2.5 باشد.

بتن

زمان زیادی برای گرمایش منازلی که کف بتنی دارند طول می کشد. از طرفی هوای گرم اتاق برای مدت بیشتری پایدار باقی می ماند.

نتیجه گیری
سیستم گرمایش از کف ، چه از نوع آب و چه از نوع برقی ، کاربردهای زیادی در گرمایش منازل دارد و بیشتر طراحان استفاده از آن را در طراحی های خود در نظر می گیرند. این سیستم به ذخیره انرژی ، توزیع یکنواخت گرما در خانه و قرار دادن بهتر مبلمان و لوازم خانگی کمک می کند.

    تماس با ما