شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

شیر هواگیری چیست

خطوط لوله کشی در ساختمان ها ، برج ها و کلیه واحدهای نفت و گاز به روشی انجام می شود که مخصوص یک مایع خاص باشد و اگر مایعی غیر از مایع اصلی جریان یابد ، می تواند اثرات مضر داشته باشد. بنابراین ، وقتی به طور غیرمنتظره ای با تداخل مایعات روبرو می شویم ، باید این مشکل را حل کنیم.
یکی از رایج ترین این فعل و انفعالات بین مایعات مایع و گاز است. به عنوان مثال ، خط لوله ای را در نظر بگیرید که به عبور مایع آب اختصاص دارد و اگر در این لوله ذرات هوا یا گاز وجود داشته باشد ، چه تأثیراتی می تواند داشته باشد؟ می تواند داشته باشد.
وجود هوا در لوله که به عبور آب اختصاص دارد باعث ایجاد صداهای بلند ، خوردگی لوله و اتصالات و شیرآلات می شود و حتی در بعضی موارد باعث ایجاد حفره در پمپ ها می شود. همه موارد فوق و سایر عوامل می توانند باعث خرابی سیستم شده و از طول عمر لوله کشی ما بکاهند و بنابراین باید این تأثیرات به حداقل برسد.

چگونه هوا وارد سیستم سیال مایع می شود ؟

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باعث ورود هوا و گاز به مایع مایع می شود و یکی از مهمترین فاکتورها در خروجی دیگ و دیگهای بخار است ، هنگامی که گرما به لوله های مجاور وارد می شود به دلیل دمای بالای داخل دیگ. و باعث تشکیل ذرات بخار می شود. سوپاپ ها برای حذف بخار و هوا از خط لوله مایع هستند که در ادامه به انواع و عملکردهای آن خواهیم پرداخت: همانطور که می دانیم چگالی مایعات گازی کمتر از چگالی مایعات مایع است. و به همین دلیل ، هوا همیشه بالاتر از مایع است و به همین دلیل ، شیرهای تهویه باید همیشه بالای مواردی از جمله لوله ها نصب شوند که به هوا دسترسی دارند و می توانند آن را از سیستم خارج کنند ، بنابراین قرار دادن دریچه دریچه زیر لوله های جوشکاری اشتباه است.

شیرهای هواگیری چدنی

شیرهای هواگیری چدنی 

اتصال شیرهای هواگیری چدنی

دریچه های دریچه چدنی فلنج دار بوده و در قسمت پایین آن دارای یک فلنج می باشد که باعث می شود آنها از نوع اتصال فلنج باشند. باید در نظر بگیرید که برای اتصال شیر مکش چدن به لوله به فلنج جوش داده شده از آلیاژ چدن نیاز دارید و سپس می توان با استفاده از پیچ و مهره و واشر اتصال را انجام داد.

برندهای موجود شیرهواگیری چدنی در سایت

مارک های میراب و وگ ایران (منحصر به فرد) دریچه های تهویه را در مدل های یک سوراخ و دو سوراخ تولید می کنند که تحت فشارهای کاری مختلف و متناسب با نیاز پروژه هستند.
عملکرد دریچه های دریچه چدن به شرح زیر است:
در شیرهای تهویه ، از یک روزنه بزرگ برای تخلیه حجم زیاد هوا و از یک روزنه کوچک برای حجم کمی از هوای جمع شده که فشار را به لوله وارد می کند ، استفاده می شود. لازم به ذکر است که از این دریچه ها برای هوادهی نیز استفاده می شود که در حال حاضر در این مقاله به آن پرداخته نشده است.

شیر هواگیری میراب

شیرهواگیری دو محفظه دو روزنه

شیر هواگیری میراب

شیر هواگیری دو محفظه دو روزنه با سیستم قطع و وصل

شرکت میراب برای خطوط فاضلابی نیز اقدام به تولید شیرهواگیری کرده است که به علت استفاده از مواد پلیمری در قطعات داخل دارای وزن پایینی می باشد و مخصوص استفاده برای خطوط فاضلابی روان می باشد .

شیر هواگیری میراب
شیر هوا فاضلابی

 

شیر هوا گیری (ایرونت) برای پکیج

اساس کار دریچه های هوا یا همان دریچه Air Vent با یک توپ شناور در داخل آن است. اگر هوا وارد این شیر شود ، توپ شناور حرکت می کند و خروجی هوا از دریچه هوا باز می شود و هوای اضافی خارج می شود و به محض اینکه هوای کامل را از دریچه ورودی خارج می کند ، توپ شناور دوباره حرکت می کند و شیر را می بندد و از مایع جلوگیری می کند از فرار کردن.
در گذشته اتوهای بسته بندی از نوع برنجی ساخته می شدند و بزرگترین مشکل آهن های برنجی ایجاد رسوبات سنگین بود و در صورت خرابی به سختی می توانستیم آنها را باز کنیم و از این نظر در تعمیر مشکل داشتیم. یا آنها را جایگزین کنید. اما در بسته های جدید و به روز شده ، اتوهای برنجی بندرت مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر اتوها از پلاستیک ساخته می شوند.
یکی از موارد زیادی که برای اتو های بسته بندی اتفاق می افتد ، زنگ زدگی فنر داخل دریچه ورودی هوا است که باعث می شود اتوها کار نکنند ، در این صورت به جای هوا ، از آهن ها آب خارج می شود که نشانه وجود آن است. آسیب رساندن به اتو بسته شما.
ممکن است بارها با این صحنه روبرو شده باشید که در کنار پمپ پکیج خود با آبیاری روبرو هستید و در این حالت باید بررسی کنید که آیا آبیاری انجام شده است یا خیر و اگر در حال آبیاری کولر هستید ، باید نتیجه بگیرید که این قطعه آسیب دیده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.
دریچه دریچه باید همیشه باز باشد و در صورت بسته بودن امکان خروج هوای اضافی را نخواهد داشت و پس از مدتی به دلیل گردش هوا در داخل پمپ و رادیاتورها باعث آسیب ، خوردگی و حتی شکستگی می شود. پمپ ، که در این صورت هزینه های زیادی برای شما به همراه دارد.

شیر هواگیری برنجی

شیرهای مکش برنجی برای اندازه های کوچک 2 اینچ و 2 اینچ و همچنین اندازه 1 اینچ استفاده می شود و نوع اتصال آنها به صورت چرخ دنده است. عملیات تهویه در این نوع شیرها به صورت دستی و اتوماتیک انجام می شود.
محل نصب شیرهای هواگیری برنجی :
– در بالای مخازن تحت فشار
– در قسمت فوقانی لوله های حاوی سیال مایع
– در لوله ها و اقلام هایی که احتمال تجمع هوا وجود دارد
– در قسمت هایی که لوله تغییر جهت جریان شدید می دهد
شیرهای هواگیری برنجی که به صورت دنده ای می باشند از بیرون رزوه خورده است و در اصطلاح به آنان اتصال نری گفته می شود و برای اتصال می بایست لوله و یا مخزن به صورت مادگی ( توپیچ ) رزوه شده باشد .

    تماس با ما