شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

عایق الاستومری فوم لوله

این نوع از عایق های حرارتی و برودتی الاستومری که به شکل لوله ای می باشند. (عایق لوله ای یا فوم لوله ای) جهت عایق کاری لوله های آب موجود در ساختمان ها، پاساژها، هتل ها و …لوله های سرمایش و گرمایش، لوله های ۵ لایه مانند؛ سوپر پایپ و نیو پایپ، لوله های سبز و سفید رنگ، لوله های موجود در موتورخانه ها و … مورد استفاده قرار می گیرند.عایق الاستومری فوم لوله.

عایق های الاستومری

این عایق های نسل جدید (فوم الاستومری لوله ای) جایگزین پشم شیشه و فوم های سفید رنگ بوده و در تمامی سایز و مدل ها موجود می باشند. عایق های الاستومریک لوله ای دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند که به شرح ذیل اعلام می گردد:
۱- سرعت اجرای بسیار بالا
۲- ضریب انتقال حرارت :
۳- جاذب صدا (عایق صوتی)
۴- ضد آتش و نسوز
۵- مقاوم در برابر نفوذ آب و ضد رطوبت
۶- عدم ایجاد پوسیدگی در فضای بین لوله و عایق الاستومری
۷- تراکم و چگالی فوق العاده بالا نسبت به نمونه های مشابه در بازار

عایق لوله ای الاستومری حرارتی

عایق لوله ای الاستومری حرارتی یا فوم لوله ای الاستومر با دانسیته بالا از پرت حرارتی و برودتی جلوگیری نموده و این نوع از عایق ها جایگرین عایق های سنتی و قدیمی در بازار گردیده اند نحوه کار با عایق های لوله ای به این ترتیب می باشد که؛ ابتدا عایق لوله ای را از بغل به وسیله کاتر باز نموده (چاک می دهیم) سپس سطح لوله را با چسب مخصوص عایق الاستومریک آغشته می نماییم در مرحله بعد عایق لوله ای را دور لوله انداخته، محل درز عایق را با همان چسب آغشته نموده و بعد بر روی محل درز عایق از نوارهای درزگیر مخصوص عایق لوله ای استفاده می نماییم. به این ترتیب عایق نمودن لوله های موردنظر به اتمام خواهد رسید.

عایق های لوله ای شکل الاستومریک یا فوم لوله ای الاستومری لوله ای در مدل های: ساده، با روکش آلومینیوم و چهارصد میکرون موجود بوده که نوع ساده آن برای محیط و فضاهای بسته و انواع آلومینیومی آن در محیط های باز مورد استفاده قرار می گیرند این روکش های آلومینیومی، عمر مفید عایق را در برابر انواع شرایط جوی، اشعه UV خورشید و … بالا برده و به آن استحکام و زیبایی خاصی می بخشد.

از دیگر نام های عایق های لوله ای حرارتی و برودتی می توان به مواردی نظیر:

عایق لوله الاستومری، فوم لوله الاستومریک، عایق لوله ای الاستومر، عایق خود چسب، فوم چسبدار، عایق حرارت، عایق پتویی، فوم حرارتی پتویی، عایق فوم چسب دار، عایق فلکسی، فوم فلکسی، عایق هوا، عایق چسبدار کانال، فوم چسبی کانال، عایق فوم حرارتی کانال، عایق کانال هوا، عایق چسبی و فویلی، عایق لوله ای، عایق لوله ای، عایق فوم لوله، عایق الاستومر، فوم لوله ای، فوم لوله، عایق فوم الاستومری فلکسی کانال هوا و خود چسب، فوم مشکی رنگ، عایق الاستومریک و … اشاره نمود.

کاربردهای عایق های لوله ای الاستومریک

* لوله های ۵ لایه

* لوله های گرمایش و سرمایش

* لوله های آب ساختمان های مسکونی، مراکز تجاری و صنعتی

عایق الاستومری لوله ای جزء عایق های حرارتی و برودتی محسوب می گردد که مانع از چگالش در لوله های آب سرد شده و از یخ زدگی آنها جلوگیری بعمل می آورد.همچنین در سیستم های گرمایشی مانع از کاهش دما و گرما می گردد.عایق های لوله ای الاستومری، از زنگ زدن لوله های فلزی در شرایط جوی ممانعت می کنند.این عایق ها موجب صرفه جویی انرژی در سیستم های سرمایشی، گرمایشی و تهویه می گردند.

عایق الاستومری لوله ای بصورت عایق الاستومری لوله ای ساده ،عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم و عایق الاستومری لوله ای با روکش پروتکت بلک و سیلور عرضه می گردد که نوع ساده آن جهت عایقکاری در فضاهای بسته و نوع با روکش آلومینیوم در ضخامت های مختلف برای استفاده در محیط های باز بکار گرفته می شود.

عایق لوله ای الاستومری در ضخامت های ۹، ۱۳، ۱۹، ۲۵   میلیمتر قابل عرضه می باشد.

اطلاعات نصب عایق های لوله ای الاستومریک :

در مرحله اول می بایست بوسیله یک کاتر عایق الاستومری را در طول برش دهیم. سپس به کمک یک برس سطح لوله مورد نظر را بوسیله چسب مخصوص عایق الاستومری آغشته می نماییم. در مرحله بعد، عایق را دور لوله قرار داده و محل درز عایق را بوسیله چسب الاستومری می چسبانیم.در انتهای کار از نوار درزگیر مخصوص جهت درزگیری عایق استفاده می کنیم.

مقایسه عایق های لوله ای الاستومریک و عایق پشم شیشه :

عایق الاستومری بدلیل ساختار سلول بسته ،مقاومت بالایی در برابر رطوبت، بخار آب ، آلودگی و گرد وخاک دارد اما عایق پشم شیشه بدلیل ساختار فیبری و متخلخل خود، در مقابل رطوبت و نفوذ بخار و آب ،مقاومت پایینی داشته  و با نفوذ رطوبت  و بخار آب به درون عایق، از مقاومت حرارتی ان کاسته می گردد به دلیل عدم مقاومت پشم شیشه در مقابل رطوبت و بخار، در صورت نصب در فضای باز، استفاده از پوشش های ضدرطوبت و فویل های آلومینیومی امری اجباری تلقی می گردد .

همچنین عایق الاستومریک، از نظر عوارض زیستی و ایجاد امراض ، بدون عوارض و بدون تولید ذرات گرد وغبار بوده در صورتیکه تماس مستقیم پشم شیشه با پوست، چشم و سیستم تنفسی ایجاد مشکل خواهد کرد.. در بسیاری از گزارش ها، تنفس مستقیم گرد پشم شیشه علت افزایش نرخ ابتلا به سرطان، به خصوص سرطان ریه عنوان شده است توصیه اکید می شود که کارگران و عایق کاران، هنگام کار با پشم شیشه از ماسک و لباس محافظ مناسب استفاده کنند.

عایق الاستومری مقاوم در برابر خوردگی بوده اما پشم شیشه  به شدت دچار خوردگی می شود.همچنین نصب عایق های الاستومری بدلیل استفاده از خودبست بسیار آسان بوده وبرای محیط هایی که فضای کاری زیادی ندارند مناسب می باشد.

اما نصب عایق های پشم شیشه در چند مرحله صورت می گیرد.علاوه برآن، ضریب انتقال حرارت عایق های الاستومریک بسیار پایین بوده در حالیکه ضریب انتقال حرارت پشم شیشه با افزایش دما افزایش یافته و از مقاومت حرارتی آن کاسته می شود.عمر مفید بالای عایق های الاستومری از دیگر مزایای این عایق نسبت به عایق پشم شیشه به شمار می رود. قیمت عایق الاستومری در مقایسه با عایق پشم شیشه تا حدودی بالاست اما مزایا و ویژگی های منحصر به فرد این عایق قیمت بالای آن را توجیه می کند.

مزایای عایق های لوله ای الاستومریک :

عایق های الاستومری سبک و انعطاف پذیر بوده  و ضریب انتقال حرارت پایینی دارند.استفاده از این عایق ها موجب صرفه جویی درهزینه های انرژی شده وعملیات نصب آن براحتی صورت می گیرد. عایق الاستومری مقاومت بالایی در برابر نفوذ رطوبت و بخار، خوردگی، رشد قارچ و کپک ، آتش، روغن و مواد شیمیایی داشته و بدون HCFC, HFC, CFC و گرد و غبار و الیاف می باشد.

ضمنا هیچ گونه حساسیت پوستی و تنفسی برای کاربر یا نصاب ایجاد نمی کند.نگهداری و نظافت آسان از دیگر مزایای این دسته از عایق های الاستومری به شمار می رود.

نمایش محصولات خرید عایق لوله

 

برند ها:

 

کافلکس(kflex)
کافلکس(kflex)

Paflex:

Paflex
Paflex

ODE:

ODE
ODE

سانا:

سانا
سانا