شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

عمر مفید ورق گالوانیزه چقدر است

ورق گالوانیزه نوعی ورق فلز است که با فلز روی پوشانده شده است. روشهای مختلفی از جمله گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد برای این منظور استفاده می شود. هدف از گالوانیزه کردن ورق افزایش طول عمر آن و افزایش مقاومت در برابر زنگ زدگی و رطوبت است اما با این وجود این ورق ها خود عمر مفیدی دارند که با توجه به نوع ساخت و کیفیت مواد استفاده شده متفاوت است. ما در مورد این رابطه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

عمر ورق گالوانیزه

عمر ورق گالوانیزه

برای تعیین نقص ساخت ، فولاد گالوانیزه تحت آزمایشات و آزمایشات بسیاری قرار می گیرد. به طور معمول ، این بخشها می توانند تا 50 سال استفاده شوند. اما عمر مفید آنها بین 20 تا 30 سال است. این در حالی است که ورق سیاه به تنهایی برای 2 تا 11 سال قابل استفاده است.

بسیاری از عوامل ، از جمله روش و کیفیت مواد اولیه مورد استفاده ، بر عمر مفید و عملکرد ورق گالوانیزه تأثیر می گذارند. در ادامه این موارد را به طور کامل بررسی خواهیم کرد. برای دریافت قیمت ورق گالوانیزه با شماره های تماس موجود در سایت تماس بگیرید.

محتوای روی در فولاد گالوانیزه

همانطور که گفتیم ، جز گالوانیزاسیون اصلی در فولاد گالوانیزه فلز روی است. بنابراین مقدار روی مورد استفاده در این فرآیند مستقیماً بر کیفیت ، عمر و سودمندی این فلز تأثیر می گذارد. شرکت خرید لوله و اتصالات در خدمت همه خریداران لوله میباشد.

روش الکترو گالوانیزه

روشهای تولید

روش غوطه وری روی مذاب

این روش متداول ترین روش تولید این محصول است که انعطاف پذیری بالایی دارد و می توان از قطعات کوچک مانند پیچ ​​و مهره تا قطعات بزرگتر مانند ریل ، تانکر و کانتینر استفاده کرد. و همانطور که در مقاله تاریخچه گالوانیزه گفتیم ، روی از اولین گالوانیزه روی است. ضخامت روی و مقدار روی مورد استفاده در این روش به زمان غوطه وری ، سرعت و مقدار روی مصرفی بستگی دارد. شرکت تاپ لوله در زمینه خرید لوله و اتصالات پنج لایه نیز میباشد.

روش الکترو گالوانیزه

این روش به روش گالوانیزه سرد نیز معروف است. در این روش آلیاژ به صورت یک لایه نازک و صاف روی فلز تشکیل می شود. در این روش ضخامت لبه ایجاد شده کمتر است ، اما به دلیل استفاده از الکتریسیته و دقت بالاتر ، پوشش دارای چسبندگی بیشتر و ماندگاری خوبی است. جهت خرید اتصالات گالوانیزه چینی با ما تماس بگیرید.

پاشیدن روی

در این روش فلز روی با استفاده از یک تفنگ بادی بر روی تمام سطح ورق ایجاد میشود، و در نهایتا با استفاده از سنباده صاف میشود، ضخامت لایه ایجاد شده در این روش بسیار کمتر از روش های قبلی است. جهت خرید لوله و اتصالات آهنی با ما تماس بگیرید.

    تماس با ما