شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

قیمت لوله گاز

لوله کشی گاز یکی از مهمترین قسمتهای تاسیسات مکانیکی ساختمان است و برای این منظور باید از اقدامات و ایمنی زیادی استفاده شود.
با توجه به اینکه در ساخت خطوط گازرسانی ساختمان باید ایمنی زیادی در نظر گرفته شود ، قیمت لوله های گاز و اتصالات گاز بسیار مهم است ، در این مقاله بهترین کیفیت را برای مواد لوله گاز و همچنین بحث خواهیم کرد.

ایمنی گاز

گاز برای ساختمان ها بسیار حیاتی است و از طرف دیگر گاز بسیار خطرناک است زیرا در صورت نشت از لوله ها و اتصالات ، با یک جرقه کوتاه می تواند صدمات جبران ناپذیری ایجاد کند.
برای لوله کشی گاز ، ایمنی باید قبل از در نظر گرفتن قیمت لوله گاز حفظ شود و ایمنی نباید فدای قیمت پایین لوله گاز شود ، بنابراین برای لوله کشی و سیستم لوله کشی و امکانات گازرسانی آلیاژ و مواد مناسب و لوله های با کیفیت استفاده می شود.
توجه: در صورت آتش سوزی به دلیل نشت گاز ، با نصب صحیح لوله کشی آتش نشانی می توان خسارت وارده به ساختمان و زندگی ساکنان را کاهش داد. بنابراین با مطالعه روش لوله کشی آتش نشانی به روش روشنی تر ، از اهمیت و روش لوله کشی و همچنین موارد مورد نیاز مطلع خواهید شد.

 

بهترین متریال برای لوله کشی گاز

بهترین متریال برای لوله کشی گاز

برای تاسیسات لوله کشی گاز ، باید از لوله ها و اتصالات فولادی استفاده شود که بتوانند در برابر دما و فشارهای بالا مقاومت کنند و هیچ گونه نشتی رخ نخواهد داد.
همچنین بهترین نوع اتصال برای لوله ها و اتصالات گاز جوشکاری است و از این نظر می توان اطمینان داشت که هیچ نشتی رخ نخواهد داد زیرا نوع جوشکاری قوی ترین و مطمئن ترین نوع اتصال است.
قیمت لوله های گاز را می توان با استفاده از نوع آلیاژ و نوع ساخت لوله و اتصالات تعیین کرد ، به این ترتیب اگر از بهترین مواد و بهترین روش ساخت لوله استفاده کنید ، قیمت لوله های گاز ساختمان شما افزایش می یابد .

لوله فولادی کربن استیل برای انتقال گاز

لوله های سیاه رنگ از جنس کربن استیل (Carbon Steel) از پرکاربدترین لوله ها برای انتقال گاز می باشند که دارای فرآیند های ساخت متفاوت می باشند که درادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت .

لوله فولادی کربن استیل برای انتقال گاز

لوله های مانیسمان

یکی از روشهای ساخت لوله های فولادی ، فولاد جرثقیل به صورت مانیسمان است که به آن لوله بدون درز نیز گفته می شود زیرا در مراحل ساخت آن هیچ درز جوشکاری نشده و از شمش فولاد جامد ساخته می شوند.
قیمت لوله گاز بر اساس استفاده از لوله مانیسمان بالا است اما مطمئن باشید از بهترین مواد برای انتقال گاز استفاده کرده اید و در صورت انجام صحیح مشکلی در تصادفات نخواهید داشت.
لوله های مانیسمان دارای ضخامت های مختلفی هستند. متداول ترین ضخامت های لوله های مانیسمان ، لوله های مانیسمان در دسته 40 ، لوله های مانیسمان در دسته 80 است. هرچه دسته لوله بالاتر باشد ، ظرفیت تحمل ضخیم تر است. فشار بیشتری دارد
در مقاله ای تحت عنوان لوله کلاس 40 چیست ، ما به طور مفصل در مورد ضخامت لوله های مانیسمان صحبت کرده ایم و همه علائمی را که نیاز به دانستن استانداردها دارید ، شناسایی کرده ایم.

 

قیمت لوله گاز بر اساس مانیسمان رده 40

برای گازرسانی ساختمان استفاده از لوله های مانیسمان دسته 40 در نظر گرفته شده است و لیست قیمت لوله های مانیسمان از نوع 40 روزانه در وب سایت قرار می گیرد که می توانید با ورود لوله های مانیسمان 40 قیمت لوله وارد آن شوید. صفحه از بنزین مطلع شوید.
وقتی وارد این صفحه می شوید قیمت لوله های گاز بر اساس سه مارک چینی اهواز و کاوه دقیق ایرانیان را می بینید و قیمت لوله های گاز را نیز براساس مشخصات فنی شامل ضخامت و وزن مشاهده می کنید.

لوله های درزدار

نوع دیگری از لوله های فولادی کربنی که برای انتقال گاز ساختمان استفاده می شود ، لوله جوش داده شده است. لوله های درز دار از صفحات ورق فولادی ساخته شده اند و برای ساخت لوله ، این ورق ها خم شده و لبه های آنها جوش داده می شود.
برای انتقال گاز می توان از لوله های آب بندی شده استفاده کرد ، اما به خاطر داشته باشید که در جهت طولی لوله ، همیشه یک خط جوشکاری وجود دارد که می تواند نقطه ضعف لوله محسوب شود.
لیست قیمت لوله های جوشکاری پایین تر از لوله های مانسیمان است و دلیل آن ساخت آسان ترین لوله های جوشکاری شده است که می تواند قیمت لوله های گاز را کاهش دهد.

لوله های درزدار API

نوع خاصی از لوله های جوش داده شده به نام لوله های جوش داده شده API وجود دارد که ساخت شرکت سپاهان است و برای انتقال گاز استفاده می شود.
این لوله ها ضخامت بالایی دارند و ضخامت آنها همان ضخامت لوله درجه 40 است ، اما ساخت آن درز دار است.
از این لوله ها می توان برای انتقال گاز استفاده کرد و قیمت لوله های گاز ساختمان کمتر از لوله های گاز مانیسمان است.
برای مشاهده لیست قیمت لوله گاز از نوع API ، می توانید وارد صفحه لوله جوش داده شده API شوید.

اتصالات گاز کشی

اتصالات گاز کشی

برای لوله کشی گاز ساختمان می بایست از اتصالات نیز استفاده کرد و به تنهایی نمی توان از لوله های استفاده نمود .
اتصالات نیز همانند لوله های فولادی به دو صورت مانیسمان و درزدار تولید می گردند که تماما همان مشخصاتی که برای لوله ها درج شد ، برای اتصالات نیز صادق می باشد .

اما توصیه مهم

برای اتصالات لوله کشی گاز حتما از اتصالات مانیسمان استفاده کنید و به هیچ عنوان از اتصالات درزدار استفاده نکنید و به فکر این نباشید که قیمت لوله کشی گاز را با استفاده از اتصالات درزدار کاهش دهید زیرا امیت استفاده از اتصالات مانیسمان بسیار مهم می باشد .

لوله های پلی اتیلن

لوله های پلیمری دنیای گسترده ای دارند که یکی از زیرمجموعه های آن لوله های پلی اتیلن هستند که کاربردهای زیادی دارند.
یکی از کاربردهای لوله های پلی اتیلن برای انتقال گاز این است که می توان با استفاده از این لوله ها ، لوله کشی گاز انجام داد. برای لوله کشی گاز توسط پلی اتیلن ، باید از لوله های پلی اتیلن با خطوط زرد استفاده شود زیرا این لوله برای مصارف مختلف ساخته شده و نوع خط زرد آن برای انتقال گاز است.

 

    تماس با ما