شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

لوله اسپیرال چیست

لوله های فولادی، روش تولید متفاوتی دارند که یکی از این روش های تولید، اسپیرال است. در این روش لوله های فولادی از ورق هایی با ضخامت های مختلف به شکل مارپیچ تولید می شوند که به انگلیسی Spiral Weld نامیده می شود. لوله های پیچ خورده لوله های پیچ خورده در اندازه های 8 تا 120 اینچ به روش مارپیچ تولید می شوند.

کاربرد لوله اسپیرال

لوله های اسپیرال به طور گسترده در شاخه های 6 الی 12 متری با ضخامت های تعیین شده در صنعت نفت و گاز، صنایع شیمیایی، صنعت برق، صنعت گرمایشی، آب و فاضلاب، گرمایش بخار، لوله فولادی مولد فشار برق، انرژی حرارتی، و سایر خطوط لوله های انتقال دهنده و ستون بندی، لایه روبی، پل ها، سازه های فلزی و سایر پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد. خرید لوله و اتصالات تاپ لوله در زمینه خرید لوله و اتصالات تک لایه و لوله پنج لایه در خدمت شماست.

تولید لوله های اسپيرال

در فرآیند تولید ، و همچنین در استفاده از لوله های فولادی اسپیرال ، بسیاری از روش های تولید و جوشکاری کارآمد اختراع شده است که به پیشرفت سریع و توسعه پایدار و همچنین بهینه سازی این صنعت کمک کرده است.

در تولید لوله های فولادی اسپیرال ، نوع جوشکاری یکی از مهمترین نکات است زیرا نحوه جوشکاری لوله ها برای مقاومت در برابر فشار وارد شده به دیواره لوله بسیار موثر است. بنابراین ، جوشکاری دیواره لوله مهمترین قسمت تولید لوله از نوع اسپیرال است.

سیستم جوش در لوله های اسپیرال

سیستم جوشکاری زیر پودری اتوماتیک روش جدیدی است که در سال 1940 اختراع شد و جایگزینی برای روش جوشکاری دستی بود که در آن خاکستر جوش (گدازه جوش) محافظت می شد. اما این باقیمانده ها پوشش الکترود نیستند بلکه مواد مذاب در حین جوشکاری هستند.

از طریق دستگاه سیم رسان به طور مداوم جوش برای ارسال به غلطک از طریث سیم ها فرستاده می شود. روش این کار تغذیه مداوم احتراق بین سیم و قوس زیر پوشش پودری گرانولی(دانه دانه) قابل ذوب می باشد. بنابراین سیم، قطعه کار، و قسمت پوشش پودری، ذوب و تبخیر می شود و ماده پر کننده حفره را ایجاد می کنند. یک قوس از اشتعال ثابت داخل حفره، بنابراین به آن روش جوشکاری زیر پودری اتوماتیک گفته می شود.

قوس درون حفره پنهان است. سیستم پوشش متشکل از یک قیف پر از پودر جوشکاری است که از طریق یک لوله عبور داده می شود تا در مقابل تفاوت دوم این روش ، یعنی استفاده از سیم به جای الکترود ، جوشکاری شود. در این روش به جای الکترود از سیم استفاده می شود زیرا سیم را می توان به طور مداوم به دستگاه تغذیه کرد. اگر بعد از سوزاندن الکترود از الکترود استفاده کنیم ، باید سر آن را دور بیندازیم ، در نتیجه عملیات متوقف می شود تا اینکه الکترود را تعویض کرده و دوباره جوشکاری را شروع کنیم.

این روش جوشکاری در مقایسه با سایر روش ها مزیت بسیار خوبی برای لوله های اسپیرال است. اولین مزیت اتوماسیون کامل است. دومین مزیت روش جوشکاری قوس غوطه وری تبادل حرارت بالا و سطح محافظت آن و همچنین کیفیت جوشکاری بالای آن است. سومین مزیت این روش این است که به دلیل جوشکاری قوس زیر آب اتوماتیک ، جوشکاری قوس شما در زیر پوشش پنهان شده است. بنابراین ، می توانید از بازده جوشکاری جریان بالا استفاده کنید.

لوله اسپیرال چیست

روش های تولید لوله اسپیرال

تولید لوله به روش اسپیرال یکی از روشهای استاندارد تولید و تولید لوله های فولادی با کیفیت در جهان است. البته باید گفت که لوله های مانیسمان یا لوله های بدون درز از بالاترین کیفیت در استانداردهای نفت و گاز (استاندارد API) برخوردار هستند.

در روش تولید لوله اسپیرال ، ورق ها با عبور از چندین غلتک با درز حلزونی (اسپیرال) به لوله تبدیل می شوند.

در این روش به دلیل تغییر زاویه تغذیه اولیه ورق ها ، تولید قطر لوله تغییر می کند که باعث تولید لوله در قطرهای مختلف می شود. به طور کلی ، دو روش برای تولید لوله های کویل دار وجود دارد که معرفی خواهیم کرد.

 

روش تولید یک مرحله ای

رای تولید حالت اولیه لوله اسپیرال از روش یک مرحله ای استفاده می کنند. مراحل آماده سازی عبارتند از :

  • آماده سازی و شکل دهی ورقه ها
  • جوشکاری زیر پودری داخلی و خارجی

در ابتدا سر ورقه ها به یکدیگر جوش داده می شوند و لبه ها از طریق اتصال جوش صاف شده، برای انجام عملیات شکل دهی در این روش باید لبه ورقه ها تا حدودی خم شوند تا از ایجاد برآمدگی هایی که غیر قابل پرس هستند، جلوگیری شود.

برای جوشکاری درز لوله اسپیرال ، درزهای داخلی به وسیله دستگاه زیرپودری جوش داده میشوند و بخش خارجی درزها نیز دبعد از آن جوش داده میشوند. تنظیم مشعل برای جوشکاری به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد.

مانیکه جوشکاری درزهای داخلی و خارجی به اتمام رسید، لوله های برش خورده به مرحله بعد منتقل میشوند. در این روش سرعت تولید براساس جوشکاری زیر پودری تعیین میشود.

سرعت جوشکاری زیرپودری حدودا 1 تا 5/2 متر در دقیقه است که گاهی به 3متر نیز می رسد.

نکته قابل ذکر این است به دلیل محدود بودن سرعت جوشکاری زیر پودری در این روش تولید، سرعت در این روش نیز کند است.

لوله اسپیرال چیست

روش تولید دو مرحله ای

روش تولید دو مرحله ای تنها یک تفاوت با روش یک مرحله ای دارد و آن شکل دهی ورق ها، درزها به وسیله GMAW جوشکاری می شود. این فرآیند دارای چهار مرحله اساسی است :

  • آماده سازی ورقه ها
  • شکل دهی
  • جوش دهی با GMAW
  • جوش زیرپودری داخلی و خارجی

در روش تولید لوله مارپیچ یک مزیت فنی وجود دارد که عبارت است از جداسازی مراحل شکل گیری نهایی و جوشکاری از یکدیگر ، که باعث افزایش سرعت تولید می شود. در مرحله مدل سازی ، پایه ریشه GMAW جوش داده شده است. سرعت این دستگاه با سیستم محافظت دی اکسید کربن حدود 12 متر در دقیقه است.

    تماس با ما