شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

لوله بویلر چیست

لوله های بویلر چیست یا Seamless Boiler Tube برای انتقال دود و آتش از طریق لوله های بویلر و انتقال آب استفاده می شود. این لوله ها در قطر و ضخامت های مختلف در بازار موجود است. شرکت خرید لوله در زمینه خرید لوله و اتصالات آهنی در خدمت شما عزیزان میباشد.

یکی از مهمترین قسمتهای لوله بویلر اتصال با شبکه جلو و عقب پوشیده شده و باید هر چند سال یک بار تعویض شود.

لوله مناسب با طراحی مناسب بویلر می تواند لوله های بویلر را بیش از 20 سال دوام دهد. اما در صورت نگهداری نامناسب بویلر و کیفیت پایین لوله ها ، حتی دیده شده است که در چند هفته اول کار بویلر ، لوله ها و اتصال آنها به شبکه ها مشکل شده و لوله ها باید تعویض شوند.

این امر باعث شده سازندگان لوله های بویلر به اهمیت این لوله ها پی ببرند.

لوله بویلر چیست و کاربرد های ان

کاربرد مواد لوله بویلر

کاربرد لوله های فولادی بویلر شامل لوله های دیگ بخار متوسط ​​و لوله های فشار بالا دیگ بخار است. اغلب به روش های بدون درز ساخته می شوند. که حتی نمی توان از لوله های فولادی جوش داده شده استفاده کرد.

به طور گسترده ای در خدمات مبدل حرارتی لوله و لوله ، بسته نرم افزاری مبدل لوله ، دیگ بخار فشار بالا ، اکوکادین ، ​​سوپرهیتر ، لوله های صنایع پتروشیمی و غیره استفاده می شود.

معمولاً اگر لوله بویلر به روشی استاندارد و مناسب ساخته شود و روش نگهداری مناسبی برای آن اتخاذ شود ، 50 سال عمر می کند. لوله های آن در این مدت 2 تا 3 بار تعویض می شوند. اما اگر لوله ها برای پوسته. و به طور مداوم جایگزین می شود ، عمر کلی بویلر خود کاهش می یابد.

کاربرد مواد لوله بویلر

تفاوت بین لوله های دیگ فشار متوسط ​​و فشار بالا

بسته به دمای کار ، باید از لوله دیگ فشار متوسط ​​یا زیاد استفاده شود. معمولاً به این صورت طبقه بندی می شود:
دمای کارکرد کلی لوله دیگ بخار کمتر از 450٪ است. خط لوله فشار متوسط ​​بویلر عمدتا فرآیند نورد گرم یا فرآیند طراحی سرد را تصویب می کند.
ب- لوله های فشار قوی فشار زیاد اغلب در شرایط دمای بالا و فشار بالا استفاده می شوند. تحت اثر بخار و بخار با حرارت بالا ، اکسیداسیون و خوردگی لوله ایجاد می شود. این یک لوله بویلر فشار قوی است که از دوام بالا ، مقاومت در برابر خوردگی بالا و مقاومت در برابر بافت خوبی برخوردار است.

روش های تولید لوله بویلر

روش های تولید لوله بویلر  فشار متوسط ​​و بالا مشابه لوله فولادی بدون درز است. اما برخی از فرآیندهای تولید اصلی باید ذکر شود:
الگوهای زیبا ، سطح روشن ، نورد گرم ، سرما ، گسترش گرما در لوله های بویلر از روش های عملیات حرارتی استفاده می شود.

عملیات حرارتی روشی برای تغییر در خصوصیات فیزیکی لوله های فشار قوی بویلر از طریق گرم کردن و خنک سازی است. عملیات حرارتی می تواند ریز ساختار لوله فشار بالا بویلر را بهبود بخشد تا نیازهای فیزیکی مورد نیاز را برآورده کند. سختی ، سختی و مقاومت در برابر سایش با عملیات حرارتی حاصل می شود. برای دستیابی به این ویژگی ها اتخاذ جو ، خنک کننده ، خنک کننده و سخت شدن سطح لازم است.

سرد کردن

سخت شدن ، همچنین خنک سازی نامیده می شود. این است که لوله بویلر در فشار بالا به طور مساوی و در دمای مناسب گرم می شود. سپس برای خنک سازی سریع و خنک شدن در هوا یا در منطقه انجماد به سرعت در آب یا روغن قرار می گیرد. غوطه ور است بنابراین لوله فشار قوی بویلر می تواند سختی مورد نیاز را بدست آورد.

خستگی

لوله فشار قوی بویلر پس از سخت شدن شکننده می شود. فشار ناشی از فرسودگی می تواند فشار دیگ بخار فشار بالا را کاهش دهد. برای از بین بردن شکنندگی می توان از روش رطوبت استفاده کرد. اگرچه از سختی لوله دیگ فشار کمتری کاسته می شود ، اما می توان برای کاهش شکنندگی ، سختی آن را افزایش داد.

انلینگ

آنیلینگ روشی برای از بین بردن فشار داخلی لوله های فشار قوی است. روش انجماد این است که قطعات فولادی باید تا دمای بحرانی گرم شوند. سپس خاکستر خشک ، آهک ، آزبست را در کوره قرار دهید و سپس آن را به آرامی سرد کنید. جهت خرید شیرآلات برنجی با شماره های ذکر شده تماس بگیرید.

روش اصلی حذف زنگ زدگی

روش اصلی حذف زنگ

تمیز کردن

با استفاده از حلال و امولسیون سطح لوله دیگ بخار را با فشار زیاد تمیز کنید. تا به این ترتیب هدف از بین بردن روغن ، چربی ، گرد و غبار ، روان کننده و مواد آلی مشابه را بدست آورید. اما نمی تواند گرد و غبار ، پوست اکسید ، جوشکاری و غیره را از بین ببرد. بنابراین فقط به عنوان یک روش مکمل در تولید ضد خوردگی استفاده می شود.

استفاده از ابزار

ابزار از بین بردن زنگ زدگی عمدتا از برس سیم و ابزارهای دیگر برای خرد کردن سطح لوله دیگ بخار فشار بالا استفاده می کند. می تواند چسبناک یا مور مور شدن از پوست اکسید ، زنگ زدگی ، سرباره جوش و غیره را از بین ببرد. ابزار دستی می تواند به سطح SA2 برسد ، ابزار قدرت می تواند به سطح SA3 برسد. اگر مقیاس اکسید آهن به سطح متصل شود ، می تواند به عمق لنگرگاه مورد نیاز برای ساخت و ساز ضد خوردگی برسد.

پاکسازی اسید

لوله های دیگ بخار فشار بالا معمولاً از روش های شیمیایی و الکترولیتی برای درمان اسیدی استفاده می کنند.

 اسپری

از بین بردن زنگ زدگی اسپری نه تنها می تواند زنگ زدگی ، اکسید و آلودگی را به طور کامل از بین ببرد ، بلکه لوله فشار دیگ بخار می تواند تحت تأثیر سایش و اصطکاک به زبری انحنای مورد نیاز دست یابد.

از بین بردن زنگ زدگی اسپری نه تنها می تواند باعث افزایش جذب فیزیکی سطح لوله بویلر فشار قوی شود. بلکه باعث افزایش چسبندگی مکانیکی بین لایه ضد خوردگی و سطح لوله می شود. بنابراین زنگ زدگی یک روش ایده آل برای از بین بردن زنگ زدگی برای خط لوله خوردگی است.

مواد و استانداردهای لوله بویلر

استانداردها و مواد برای لوله های فولادی در کربن ، آلیاژ و فولاد ضد زنگ موجود است.
فولاد کربن: ASTM / ASME A / SA 106، ASTM A179، ASTM A192، ASTM / ASME A / SA 210، ASTM A333 Gr 1، 6،7 تا Gr 9،
فولاد آلیاژی: ASTM / ASME A / SA 213 T1، T2، T5، T9، T11، T12، T22، T91، T92؛ ASTM A335 P1، P2، P5، P9، P11، P12، P22، P91، P92
فولاد ضد زنگ: ASTM A268، ASTM A213، TP304 / L، TP316 / L، 310S، 309S، 317،317L، 321،321H و دوبلکس مواد فولادی ضد زنگ و غیره
اندازه های معمول: OD از 6mm تا 1240mm، ضخامت از 1mm تا 50mm

این استانداردها طبقه بندی ، اندازه ، شکل ، وزن و انحراف مجاز ، الزامات فنی ، بازرسی و آزمایش ، بسته بندی ، مارک گذاری و گواهی کیفیت لوله های فولادی بدون درز برای دیگ بخار را مشخص می کند.

اندازه لوله بویلر

اندازه لوله بویلر

محدوده اندازه لوله بویلر با استاندارد ASTM متفاوت مورد نیاز است.

اما بیشتر لوله های دیگ بخار کوچک هستند. قطر خارجی معمولا کمتر از 1 1/2 “(1/4″، 1/2 “، 3/4″، 1 “و 1 1/2”) است. از 2 “، 2 1/2″، 3 “و حداکثر تا 4”.

قیمت لوله های بویلر

لوله های بویلر در قطر ، طول و ضخامت های مختلف موجود هستند. اما سالهاست که قیمت این لوله ها بسته به کیفیت و موارد فوق در بازه 500 تا 4000 دلار متغیر است.

در ایران از لوله های مانیسمان یا به اصطلاح لوله های اهواز آن نیز در بویلر استفاده می شود. که استاندارد آن را شدیداً محکوم می کند.

لازم به ذکر است که یکی از مهمترین پارامترهای خرید بویلر لوله هایی است که سازنده در آنها استفاده کرده است. از نظر قیمت می تواند بیش از 5 برابر اختلاف قیمت ایجاد کند.

    تماس با ما