شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

لوله جدار چاه چیست؟

به لوله هایی که برای جداسازی پایه و ستون چاه از محیط خارج استفاده می شود ، لوله های جداره چاه گفته می شود. در این موارد و پروژه ها ، باید از لوله ساخته شده از فلزات مقاوم در برابر خوردگی استفاده شود. لوله دیواره چاه برای انجام کار جداسازی به داخل چاه فرستاده می شود. پس از این عملیات و در طی آن ، تعداد بیشتری از این لوله نصب می شود تا در ادامه کار دیواره چاه فرو نریزد. معمولاً 4 تا 6 لوله جداره چاه در هر پروژه نصب می شود. قیمت لوله جداره چاه بسته به لوله هادی یا استر متفاوت است.

کاربرد لوله جدار چاه

کاربرد لوله جدار چاه

قیمت لوله های دیواری چاه نیز به نوع کاربرد بستگی دارد. پروژه های بزرگ و کوچک آبرسانی در همه مناطق (شهری و روستایی) برای دستیابی به انحرافات آب آشامیدنی به روش های مختلفی انجام می شود که یکی از آنها حفر چاه های عمیق است. این یکی از مهمترین و حساس ترین قسمتهای اجرای پروژه است. با توجه به لایه های خاک ، نوع و کیفیت آبهای زیرزمینی و همچنین نوع رسوبات ، نوع و روش حفر چاه و لوله کشی تعیین می شود. لوله جداره چاه برای این موارد بسیار کارآمد است ، با مناسب ترین قیمت لوله جداره چاه برای چنین پروژه هایی مقرون به صرفه است. طبق تحقیقات فنی مبتنی بر استفاده از این لوله ها و مطالعه مقاطع و چاه های حفر شده و سایر گزارش های فنی ، مشخصات فنی مناسب لوله های دیواری چاه حرفه ای تر و مقرون به صرفه تر از سایر لوله های دیواری چاه فولادی شناخته شده است. است. چاه های آب آشامیدنی که از نظر بهداشت لوله ها و عدم رشد باکتری و نصب سریع و آسان در آنها از دیواره چاه استفاده شده است و دارای استاندارد فنی کاملاً تایید شده با حداقل عرض شکاف و عدم رسوب و مقاومت در برابر خوردگی و آبگیری بیشتر و بیشتر پوسیدگی و عدم زنگ زدگی در برابر نمکها و رسوبات آبهای زیرزمینی و مناسب بودن قیمت لوله جداره چاه و مدت زمان طولانی کارکرد چاه به دلیل عمر کوتاه چاه ها با این لوله ها یک مزیت است.

مهمترین کاربرد لوله های جداره چاه جلوگیری از نشت و نشت چاه های عمیق است. این لوله ها به دو نوع پلیمر و فولاد تقسیم می شوند. با توجه به رشد روزافزون مواد پلیمری و نقش این مواد در زندگی بشر ، لوله های پلی اتیلن دیواره چاه جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند. در زیر به لوله دیواره چاه پلی اتیلن اشاره می کنیم.

لوله جدار چاه از جنس پلیمر پلی اتیلنی

لوله چاه پلی اتیلن جدار یکی از پرکاربردترین لوله های چاه جدار است که بیشتر به عنوان لوله های آبرسانی و تأسیسات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت لوله چاه جدار ساخته شده از پلی اتیلن با توجه به تعداد لایه ها و اندازه آن متفاوت است. لوله های پلی اتیلن دو لایه جدار دارای سطح داخلی صاف و صیقلی و سطح بیرونی شیاردار هستند. خوب لوله های پلی اتیلن جدار به عنوان شبکه های فاضلاب و همچنین در زیر زمین استفاده می شوند و به دلیل ساخت آنها می توانند بار زیادی را تحمل کنند و عمر طولانی دارند. البته ، این دو مورد به شدت تحت تأثیر مواد اولیه در ساخت لوله های چاه جدار و اندازه آن است.

مزایای استفاده از لوله جدار چاه مشبک

لوله جدار لوله ای است که برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه استفاده می شود و نوع آن تأثیر زیادی در میزان خروجی آب دارد. کاربرد این لوله بسته به نوع شیار و فاصله بین آنها متفاوت خواهد بود. این لوله نسل جدیدی از لوله است که کیفیت آن بسته به نوع شیارها متفاوت است. امروزه استفاده از لوله های فلزی و بتونی در دیواره های چاه جای خود را به لوله های مشبک جدار داده است. این نوع لوله ها اغلب از دوام بالاتری برخوردار هستند و می توانند تأثیر زیادی در استفاده از آب چاه با ویژگی های مختلف داشته باشند. این نوع لوله شیارهایی دارد که تأثیر زیادی در جریان آب دارد. تولید این نوع لوله در چهار نسل کیفیت آنها را بهبود بخشیده است ، به طوری که لوله جدار چاه مش مش چهارم بهترین نوع لوله است. شیارهای موجود در لوله معمولاً به صورت قوس دار هستند تا از گرفتگی خاک جلوگیری کنند. همچنین ، فضای باز موجود در آن به خروج بهتر آب کمک می کند ، بنابراین در آب چاه افت نخواهد کرد.

دلیل فنی استفاده از لوله جدار چاه مشبک

بسیاری از کارشناسان این لوله را توصیه می کنند زیرا باعث کاهش مصرف برق و گاز می شود. بنابراین عملکرد این نوع لوله افزایش می یابد و از طرف دیگر مصرف انرژی آن کاهش می یابد. همچنین ، این محصول قطعات فشار زیاد چاه را از فشار کم آن جدا کرده و بنابراین خروجی آب تغییری نخواهد کرد. ورود شن و ماسه به داخل چاه یکی از مشکلات استفاده از لوله های بتونی در دیواره چاه است که با لوله مش جدار برطرف شد. بیشتر این لوله ها از ورود شن و ماسه به چاه جلوگیری می کنند و بنابراین نیازی به لایه یاقوتی چاه نیست. برای تهیه این محصول ابتدا باید قطر و ضخامت این نوع لوله ها را تعیین کرده و سپس اقدام به خرید نمایید. استفاده از این لوله فواید زیادی دارد و افرادی که به دنبال خرید این محصول هستند ابتدا باید نوع آن را تعیین کنند. با استفاده از این لوله ، برآورد هزینه حفر چاه و لوله کشی کاهش یافته و در نتیجه بازده اقتصادی آن بیشتر است.

لوله جدار چاه و کاربرد آن

لوله جدار چاه و کاربرد آن در محافظت از ریزش چاه

امروزه استفاده از لوله های چاه جدار باعث شده است تا افراد زیادی به دنبال دانستن ویژگی های آن باشند. از این نوع لوله ها برای محافظت از افتادن چاه استفاده می شود و بسته به اندازه چاه قطرهای مختلفی دارد و باید هنگام خرید این محصول احتیاط کنید. یکی از مهمترین موارد پس از حفر چاه جلوگیری از افتادن چاه در آن است. بیشتر چاه های عمیق مورد استفاده برای برداشت آب مجهز به این لوله هستند تا از سقوط آن جلوگیری کنند. در گذشته برای تأمین سیستم فاضلاب هر خانه چاه هایی حفر می شد ، اما امروزه این روند کاهش یافته و بیشتر خانه ها به سیستم فاضلاب شهری متصل شده اند. با پمپاژ آب از چاه ، ممکن است دیواره ها درون چاه بیفتند ، بنابراین باید از این لوله ها استفاده شود. خوب لوله های جدار از مواد مختلفی ساخته شده اند و دقت به این ترکیبات کمک می کند تا این نوع لوله را در برابر مواد خاک مقاوم کنند.

جنس لوله جدار چاه

با کمی دقت می توان فهمید که این محصول ترکیبی از مواد مختلف است تا مقاومت بالایی در برابر مواد داشته باشد. استفاده از فلز برای حفظ مقاومت چاه بسیار مهم است. از طرف دیگر ، باید در برابر زلزله و سایر حرکات لایه های زمین مقاوم باشد و بنابراین باید توجه داشت که مواد لوله انعطاف پذیری کمی دارند. فولاد ماده اصلی استفاده شده در داخل این لوله است که با آهن و روی ترکیب می شود و این نوع لوله ها را ایجاد می کند. تولید این لوله با این مشخصات بسته به اندازه ترکیبات به کار رفته در آن تأثیر زیادی در کیفیت آن خواهد داشت. لوله جدار چاه معمولاً تعیین می شود تا نمک ها و مواد موجود در خاک به آن آسیب نرساند زیرا این لوله ها باید سالها بدون خوردگی در حین چاه های جدار استفاده شوند. استفاده از این لوله یکی از اصلی ترین موارد هنگام حفر چاه های عمیق است که با انتخاب درست می توان از آن جلوگیری کرد. لوله های چاه جدار معمولاً شیار دار هستند تا مقاومت بیشتری در برابر ریزش دیواره های چاه و پمپاژ بهتر آب به بیرون نشان دهند.

مزایای استفاده از لوله جدار چاه عمیق

از لوله های جدار چاه عمیق می توان برای چاه های عمیق استفاده کرد که البته اندازه و قطر آنها باید بزرگتر باشد. استفاده از لوله های فولادی برای چاه های عمیق بیشتر در این کار مشاهده می شود و بنابراین این نوع لوله ها برای آن توصیه می شود. این لوله را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد که بهترین آنها لوله های استیل است. این نوع لوله ها به دلیل مقاومت بیشتر در چاه های عمیق مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از دلایل استفاده از آن جلوگیری از ریزش چاه است که با افزایش عمق امکان پذیرتر خواهد بود. همچنین ، لوله چاه عمیق جدار از ورود مواد اضافی به داخل چاه جلوگیری کرده و میزان خروجی آب را افزایش می دهد. بهترین نوع این محصولات شیارهایی برای افزایش عملکرد دارد که معمولاً اندازه این شیارها در این میزان تأثیر زیادی دارد.

دلایل استفاده از شیار در لوله جدار چاه عمیق

از این نوع لوله ها برای جلوگیری از ریزش دیواره ها استفاده می شود اما این لوله ها باید دارای سوراخ باشند تا بتوانند آب را از دیواره ها به داخل چاه منتقل کنند. شیار زدن لوله چاه عمیق جدار کمک می کند تا آب اطراف چاه از مواد مانند ورود خاک به چاه خلاص شود و در نتیجه سرعت جریان آب افزایش می یابد. با این حال ، این محصول ممکن است از تخلیه چاه مناسب با شیارهایی که منافذ آن با املاح پر شده است ، جلوگیری کند. بنابراین استفاده از لوله هایی که شیارهای V شکل دارند در این موارد توصیه می شود.

همچنین برخی از منافذ موجود در این لوله توسط خاک های شور و قلیایی مسدود شده و گاهی ممکن است این لوله ها خورده شوند و در نتیجه خاک به داخل چاه بیفتد. در این شرایط ، استفاده از لوله هایی با شیارهای مناسب و مواد اولیه با کیفیت بالا راه حل اساسی در حفر چاه است. پس از سالها مسدود کردن شیارهای داخل لوله ، می توان با دستگاه های مخصوص برای این منظور شیارها را دوباره روی لوله ایجاد کرد. از آنجا که میزان خروجی آب چاه مستقیماً تحت تأثیر این لوله ها و خصوصیات آنها قرار می گیرد ، بنابراین توصیه می شود هنگام استفاده و خرید لوله های جدار با چاه عمیق ، بسیار احتیاط کنید.

خوب لوله جدار یکی از نیازهای مورد استفاده در بسیاری از پروژه های اجرایی است. قیمت لوله های چاه جدار بر اساس قطر ، مواد متفاوت است فروشگاه آنلاین لوله یکی از بهترین سایت ها برای اطلاع از قیمت لوله های جدار چاه ، اتصالات ، شیرآلات و تجهیزات آب ، فاضلاب و آبیاری در بازار ایران است. با توجه به توسعه خدمات آنلاین در فروش لوله های چاه جدار ، فروشگاه آنلاین لوله به منظور ارائه خدمات به مشتریان نقش داشته و قیمت لوله ها ، چاه ها و سایر لوله ها و اتصالات جدار را مستقیم و مستقیم در دسترس مشتریان قرار می دهد .لوله آنلاین انواع لوله های پلی اتیلن ، لوله های تخلیه ، دریچه های منهول و لوله های راه راه را معرفی می کند و مستقیماً قیمت لوله های چاه جدار را با جدار های مختلف ارائه می دهد. قیمت لوله چاه جدار بر اساس طول و تعداد لایه های آن متفاوت خواهد بود.

انواع لوله جدار چاه

انواع لوله جدار چاه

  • لوله جدار چاه فولادی 10 اینچ ضخامت 4 میل لوله جداره چاه فولادی 10 اینچ ضخامت 4 میل
  • لوله جدار چاه فولادی 10 اینچ ضخامت 4.37 میل لوله جداره چاه فولادی 10 اینچ ضخامت 4.37 میل
  • لوله جدار چاه فولادی 10 اینچ ضخامت 4.5 میل لوله جداره چاه فولادی 10 اینچ ضخامت 4.5 میل
  • لوله جدار چاه فولادی 10 اینچ ضخامت 4.85 میل لوله جداره چاه فولادی 10 اینچ ضخامت 4.85 میل
  • لوله جدار چاه فولادی 10 اینچ ضخامت 5 میل لوله جداره چاه فولادی 10 اینچ ضخامت 5 میل
  • لوله جدار چاه فولادی 10 اینچ ضخامت 5.4 میل لوله جداره چاه فولادی 10 اینچ ضخامت 5.4 میل

لوله جدار 12 اینچ 6 میل تولید شده از ورق فولاد مبارکه اصفهان قیمت مناسب و سایز دهانه ی لوله حدود 25 سانتیمتر می باشد و وزن هر متر لوله حدود 32 کیلوگرم می باشد بسیار پر مصرف است و از اکثر لوله های جدار چاه پر کاربرد تر است زیرا هم قطر مناسبی دارد و هم ضخامت مناسبی دارد. قیمت لوله جدار چاه 12 اینچ از حاصلضرب وزن در قیمت ورق به اضافه هزینه بدست می آید. لوله جداره چاه 12 اینچ 5 میل لوله نسبتا کم مصرفی هست برای متراژ چاه های با ارتفاع کمتر استفاده می شود وزن هر متر  40 کیلوگرم می باشد. این لوله و سایر لوله های جدار با شیار و بدون شیار موجود است. لوله جدار چاه 12 اینچ 4 میل وزن هر متر لوله 47 کیلوگرم می باشد و برند های کالوپ، کیان پرشیا ، کویر ، اصفهان و ملایر موجود است و نسبتا کاربرد کمتری از سایز های دیگر دارد. لوله جدار چاه 14 اینچ 4 میل با وزن هر متر 35 کیلوگرم می باشد. اکثرا مشتری ها ترجیح می دهند یا 12 اینچ استفاده کنند یا 16 اینچ به همین دلیل زیاد پر مصرف نیست زیرا هم ضخامت کمی دارد و قطر کمی نسبت به 16 اینچ و قیمت لوله جدار چاه 14 اینچ از ساعت 11 صبح به بعد مشخص می شود. لوله جدار چاه 14 اینچ 5 میل این لوله با وزن هر متر 37  کیلوگرم مناسب برای چاه های نیمه عمیق می باشد. لوله جدار چاه 14 اینچ 6 میل لوله های با سایز و ضخامت متوسط و تقریبا کم کاربرد و البته در اکثر انبارهای تهران و اصفهان موجود هست و وزن هر شاخه 6 متری حدود 300 کیلوگرم است. لوله جدار چاه 16 اینچ 4 میل این لوله با وزن 40 کیلوگرم ضخامت 4 میل و قطر 16 اینچ در اکثر انبارهای تهران و اصفهان موجود است. کلا لوله 16 اینچ بدلیل داشتن قطر بیشتر از بقیه لوله ها و اینکه تجهیزات چاه به دیواره برخورد نمی کنند پرکاربرد هستند. قیمت لوله جدار چاه 16 اینچ به قیمت دلار و قیمت آهن و عرضه آن در بورس بستگی دارد. لوله جدار چاه 16 اینچ 5 میل لوله ای مناسب و پر کاربرد برای چاه های با دهانه ی بالا و نسبتا کم عمق زیر 100 متر استفاده می شود. لوله جدار چاه 16 اینچ 6 میل برای چاه های عمیق با دهانه حدود 40 سانت بسیار پر کاربرد است وزن هر متر آن حدود 60 کیلوگرم می باشد برای چاه های با عمق بالا بسیار پر مصرف است.

قیمت لوله جدار چاه به چه صورت است؟

جدار قیمت لوله چاه بر اساس ضخامت ؛ مواد ، نوع آسیاب و سازنده و آلیاژ استفاده شده متفاوت است. بسیاری از شرکت ها بسته به نوع تولید ، واردات یا ساخت و دریافت مواد اولیه خود از منابع مختلف ، لیست قیمت لوله های چاه جدار را تنظیم کرده و در اختیار مشتریان قرار می دهند. قیمت لوله چاه جدار به دلیل کارآیی ویژه در زمینه رشد و تسریع پروژه های مهندسی و اجرایی با استانداردهای خاص و خاص از هیچکس پوشیده نیست و از آنجا که اکثر تولید کنندگان داخلی این محصول را در داخل تولید و عرضه می کنند بسیار مورد توجه قرار گرفته است مقرون به صرفه. هزینه مالش را از بین ببرید و محل چاه را تغییر دهید ، شیارها را به دلیل شکل “V” شیارها مسدود نکنید. افزایش عمر مفید و اقتصادی چاه یکی از مواردی است که قیمت لوله جدار را به صرفه تر می کند. مورد دیگری که قیمت مناسب لوله های چاه جدار را نشان می دهد تهیه آن از شرکت های داخلی است.

عوامل موثر بر قیمت لوله جدار چاه

عوامل بسیاری بر قیمت لوله جدار چاه تأثیرگذار می باشد. قیمت لوله جدار چاه با توجه به ویژگی های فیزیکی و کیفیت لوله تغییر می کند. به طور کلی دو عامل مهم بر روی قیمت لوله جدار تأثیرگذار است، این دو عامل عبارتند از: سایز لوله جدار چاه و کیفیت مواد به کار گرفته در تولید این لوله ها.

 تأثیر کیفیت مواد اولیه در قیمت لوله جدار چاه

قیمت لوله جدار چاه وابسته به کیفیت مواد اولیه در ساخت آن می باشد، هر چقدر که از مواد اولیه مرغوب تری در ساخت لوله جدار چاه استفاده شود، قیمت لوله جدار چاه نیز بالاتر است. مواد اولیه ی مرغوب تر، لوله های با کیفیت تری را نتیجه می دهد و لوله های جدار چاه با کیفیت، با دوام تر بوده و فشار بیشتری را تحمل می کنند. با پایین آمدن کیفیت مواد اولیه، قیمت لوله جدار چاه کاهش می یابد. این نوع لوله ها برخلاف لوله های جدار چاه با کیفیت، فشار کمتری را تحمل می کنند و دوام کمتری دارند. به عنوان پیشنهاد سایت لوله آنلاین، به منظور افزایش بازدهی، بهتر است نوع گران تر لوله جدار چاه را تهیه کنید، البته همانطور که گفته شد، قیمت لوله جدار چاه بر اساس کاربرد آن متفاوت است.

تأثیر سایز در قیمت لوله جدار چاه

خوب لوله های جدار در اندازه های مختلف موجود هستند و هر سایز کاربرد خاص خود را دارد. بدیهی است که هرچه اندازه لوله های چاه جدار بزرگتر باشد ، از مواد اولیه بیشتری برای ساخت آنها استفاده می شود و گران ترند. بر این اساس ، لوله های طولانی تر گران تر می شوند. در بالا ما در مورد لوله چاه جدار بحث کردیم. لازم به ذکر است که نوع لوله مورد استفاده شما به کاربرد و نوع صنعت برمی گردد و بر این اساس می توان لوله جدار را به عنوان چاه مناسب انتخاب کرد.
ضخامت و اندازه لوله جدار چاه تأثیر زیادی در وزن لوله جدار دارد ، به طوری که با افزایش ضخامت آن ، وزن لوله نیز افزایش می یابد. لوله چاه جدار نیز با استفاده از وزن آن به فروش می رسد و هرچه این نوع لوله سنگین تر باشد ، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. در تعیین وزن دیواره چاه فاکتورهای زیادی دخیل هستند که از این نظر دو مورد از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. همانطور که می دانید وزن لوله های چاه جدار به دلیل استفاده از فولاد برای تولید آن زیاد است و از طرف دیگر قیمت فروش این لوله ها با توجه به وزن آنها متفاوت است.

مواد اولیه لوله جدار چاه

اولین و مهم ترین دلیل افزایش قیمت لوله جدار چاه مربوط می شود به رشد قیمتی مواد اولیه ای که در تولید آن به کار می رود. بسیاری از کارخانجات برای تولید لوله جدار چاه از مواد اولیه ی مختلفی استفاده می کنند که هر گونه تاثیر قیمتی روی آن ها در افزایش قیمت لوله جدار چاه اثر گذار است.
برای آنکه بتوان نرخ مواد اولیه را کاهش داد می بایست کارخانه داران به خرید های بدون واسطه روی بیاورند تا علاوه بر عدم کاهش کیفی محصولات بتوان از افزایش قیمت لوله جدار چاه جلوگیری نمود. افزایش قیمت لوله جدار چاه با افزایش قیمت ورق آهن ارتباط مستقیم دارد.

خرید بدون واسطه لوله جدار

علاوه بر اینکه تولید کنندگان مجبورند مواد اولیه را بدون دلال تهیه کنند ، خریداران باید لوله چاه جدار را مستقیماً از کارخانه ها خریداری کنند تا قیمت را کاهش دهند. یکی از مشکلاتی که همه مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند ، گرانی محصولات است که پس از خروج از کارخانه رخ می دهد.
با این وضعیت ، قیمت لوله های چاه وارداتی جدار از لوله های داخلی پایین می آید و در نتیجه ، مصرف کننده خرید محصولات وارداتی را آغاز می کند. بنابراین کوتاه شدن دست واسطه ها و دلالان هنگام خرید این لوله باعث کاهش قیمت لوله چاه جدار می شود. بسیاری از کارخانه ها نیز برای مدیریت این کار لوله های مختلفی را به فروش می رسانند که تأثیر زیادی در رشد قیمت آن خواهد داشت.
افزایش قیمت لوله های چاه جدار به عوامل دیگری بستگی دارد که با کنترل دو فاکتور ذکر شده می توان به میزان قابل توجهی کاهش داد. البته در این شرایط همکاری بین خریداران و فروشندگان تأثیر زیادی در قیمت لوله های چاه جدار خواهد داشت.
طول شاخه های لوله جدار 6 متر و 12 متر است. لوله های فولادی به لوله های چاه جدار اکسترود می شوند. این لوله ها هیچگونه شکاف و جوش روی خود ندارند. آنها مطابق مشخصات و استانداردهای مختلف تولید می شوند و در فرآیند تولید لوله ها به روش اکستروژن فولاد یا سایر روش ها مانند روش های چرخشی نیز برای تولید این لوله ها استفاده می شود. کل فرآیند تولید لوله چاه جدار را می توان با روش های گرم یا سرد انجام داد. بزرگترین مزیت لوله ها توانایی مقاومت در برابر فشار است. خوب قیمت لوله های جدار منطقی تر از سایر لوله های فولادی است. این لوله ها از جمله لوله هایی هستند که در شرایط سخت و به معنای شرایط سخت ، محیط های بسیار سرد یا بسیار گرم یا بسیار مرطوب بهترین عملکرد را دارند.

عوامل تاثیرگذار بر وزن لوله جدار چاه

عوامل تاثیرگذار بر وزن لوله جدار چاه

 ضخامت لوله جدار چاه

یکی از عوامل مهم در تعیین وزن لوله جدار، ضخامت آن می باشد. مسلما با افزایش ضخامت لوله ها وزن آن نیز بالا تر می رود. کاربرد لوله جدار چاه برای موارد گوناگون یکی از علت های تولید لوله جدار با ضخامت های مختلف است. ضخامت لوله جدار چاه را بر حسب میلی متر می سنجند و اغلب این نوع لوله ها بین 5 میلی متر تا 8 میلی متر ضخامت دارند. مسلما با افزایش تنوع در وزن لوله جدار می توان انتخاب را برای مشتریان ساده تر نمود زیرا با نیاز های آن ها تطابق بیشتری می یابد. معمولا ضخامت لوله را کارخانه تعیین کرده و اغلب روی لوله درج می شود. در صورتی که این ضخامت روی لوله درج نگردیده بود، می توان از فروشنده برای تعیین آن کمک گرفت.

 سایز لوله جدار چاه

عامل مهم دیگری که بر وزن لوله جدار تأثیر می گذارد ، اندازه لوله است. استفاده از لوله ها در اندازه های مختلف به دلیل تنوع چاه ها و قطر آنها است. اندازه لوله اغلب به قطر آن اشاره دارد و با تغییر قطر لوله ، اندازه آن نیز تغییر می کند. اندازه لوله جدار خوب به اینچ بیان می شود و اغلب در کارخانه های بین 10 اینچ و 14 اینچ تولید می شود. با تغییر اندازه لوله ها ، وزن لوله جدار نیز تغییر می کند ، بنابراین توجه به این نکته مهم است. دو عامل قطر و ضخامت موثرترین فاکتورها برای تعیین وزن لوله جدار هستند که تغییر در هر یک مستقیماً بر وزن تأثیر می گذارد. از آنجا که وزن لوله چاه جدار نیز بر قیمت آن تأثیر می گذارد ، بنابراین هنگام خرید باید عوامل موثر بر وزن را در نظر گرفت.

با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه در تولید این لوله ، افزایش قیمت لوله چاه جدار مشهود است. با این وجود بهتر است از روش های بدون واسطه برای تعیین قیمت لوله های چاه جدار استفاده شود تا دست بازرگانان در این زمینه کوتاه شود.

استانداردهای لوله جدار چاه

تولید لوله‌های جدار چاه بر اساس استانداردهایی انجام می‌گیرد، که کیفیت لازم را داشته باشد. بر این اساس، لوله‌ها در 4 نسل به تولید رسیدند:

نسل اول:

از قدیمی‌ترین لوله‌های جدار چاه که به عنوان لوله مورد استفاده قرار می‌گرفتند، لوله‌های جدار چاه هوا برشی بوده که با روی کار آمدن لوله جدار چاه بعدی، محدود شد.

نسل دوم: 

لوله‌های جدار چاه قوسی شکل که نسبت به لوله‌های نسل اول کامل‌تر بودند، اما فروش کمتری نسبت به لوله‌های نسل اول داشتند.

نسل سوم:

لوله‌های نسل سوم کاربرد بیشتری نسبت به دو نسل قبلی داشتند و استقبال و خرید آن بیشتر بود. لوله‌های این نسل، به لوله‌ جدار کرکره‌ای معروف است که یکی از جدیدترین نوع لوله جدار چاه است.

نسل چهارم:

آخرین نسل از لوله جدار چاه، لوله‌های نسل چهارم هستند به نام لوله اسکرین جانسون مشهور شدند. در حفاری‌های امروزی، بیشترین نقش را ایفا می‌کنند و باعث افزایش تولید و فروش این نوع لوله‌ها در بازار لوله جدار چاه شدند.

کاربرد لوله جدار چاه در محافظت از ریزش چاه

این نوع لوله ها باید سوراخ هایی داشته باشند که بتوانند آب را از دیواره به داخل چاه منتقل کنند تا از افتادن دیواره چاه جلوگیری کند. با شیار زدن لوله جدار چاه ، آب بدون مواد مانند خاک وارد چاه اطراف چاه می شود و مقدار آب افزایش می یابد. اما ممکن است لوله اجازه آبیاری مناسب چاه را با شیارهایی که مملو از املاح است ، نگذارد. در این حالت روی آن شیارهای v شکل ایجاد می کنند. علاوه بر این ، خاک های شور یا قلیایی ممکن است منافذ پوست را مسدود کرده و باعث خوردگی و از بین رفتن خاک داخل چاه شود. در نتیجه ، استفاده از لوله ای با شیار مناسب و کیفیت بالا راه حل اساسی ایجاد شیار بر روی لوله است. به عمق لوله چاه توجه کنید. از آنجا که از این لوله ها برای چاه های عمیق استفاده می شود ، لوله های فولادی برای این منظور مناسب ترند. این از ورود مواد اضافی به چاه جلوگیری می کند و باعث افزایش خروجی آب می شود.

    تماس با ما