شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

لوله فولادی کربنی

لوله فولادی کربنی یکی از محبوب ترین لوله آهنی است که در بسیاری از کشورهای جهان (از جمله ایالات متحده ، استرالیا ، نیوزیلند ، هند و …) به فروش می رسد. لوله های فولادی کربن از فلز با کربن به عنوان عنصر اصلی شیمیایی ساخته شده اند و خصوصیات فیزیکی فلز مانند استحکام و دوام را تعیین می کنند. در تولید لوله های فولادی کربنی ، تولید کنندگان کربن را به آهن اضافه می کنند تا فلز حاصل از آن سخت شود.

کاربردهای لوله های فولادی کربنی

کاربرد لوله های فولادی کربنی در اشکال و اندازه های مختلف و در مناطق مختلف استفاده می شود، از زیرساخت ها، ابزارها، ساختمانها، پل ها، راه آهن ها، کشتی ها، خودروها گرفته تا ماشین آلات و وسایل شرکت تاپ لوله در زمینه خرید لوله و اتصالات و خرید لوله و اتصالات تک لایه در خدمت مشتریان عزیز میباشد.

حمل آب و فاضلاب در زیر زمین

تحت تأثیر شوک یا لرزش ناشی از نوسانات آب ، لوله های فولادی کربن برای انتقال آب ، فاضلاب و سایر مایعات ایده آل هستند. آنها همچنین گزینه بسیار خوبی برای قرار دادن خطوط لوله انتقال آب در خیابان ها هستند.

مورد استفاده در عملیات صنعتی با درجه حرارت بالا

لوله های فولادی کربنی به دلیل توانایی مقاومت در برابر دماهای بالا ، اغلب در صنایع گرمایش و تغلیظ و انتقال گازهایی مانند بخار مورد استفاده قرار می گیرند. پس از آزمایش دقیق سیستم های گرمایش تحت فشار یا سیستم های هوای فشرده ، می توان از این لوله ها نیز استفاده کرد.

کاربرد های دیگر لوله های فولادی کربنی

لوله های فولادی کربن نیز در زمینه های دیگر از جمله فرآوری شیمیایی ، داربست فلز و صنایع ساختمانی ، سیستم های آبیاری بارانی و آبیاری و صنعت خودرو بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع مختلف لوله های فولادی کربنی برای فروش

لوله های فولادی کربن با توجه به نسبت کربنی که با آهن درآمیخته می شود طبقه بندی می شوند. معمولاً پنج کلاس از فولاد کربن وجود دارد که عبارتند از:

  • فولاد کربن فوق العاده بالا با 1.00 – 2.00٪ از محتوای کربن
  •  فولاد کربن بالا با 0.60 – 0.99٪ کربن
  •  فولاد کربن متوسط ​​شامل 0.30 – 0.59٪ کربن
  •  فولاد کم کربن که شامل 0.16 – 0.29٪ کربن است
  •  فولاد کربن ملایم شامل کربن 0.05 – 0.15٪

مزایای لوله های فولادی کربنی

مزایای لوله های فولادی کربنی همانطور که در بالا ذکر شد ، لوله های فولادی کربنی مقرون به صرفه هستند زیرا اغلب ارزانترین نوع لوله های فولادی برای فروش در بازار جهانی هستند. لوله های فولادی کربنی به لطف دوام خود می توانند در صرفه جویی در هزینه های زیادی که برای تعمیر یا تعویض نیاز دارند صرفه جویی کنند. علاوه بر این ، این نوع لوله های فولادی به راحتی می توانند خم شوند و به هر مشخصات شما نیاز دارند ، شکل می گیرند. بنابراین ، این لوله ها انتخاب هوشمندانه ای را برای هر کسب و کار ، تولید کننده یا پیمانکار ، به ویژه آنهایی که بودجه محدود دارند ، ارائه می دهند.

ایمن و با دوام

لوله های فولادی کربنی برای کنترل و کار با آنها ایمن هستند ، زیرا نیازی به استفاده از مواد نگهدارنده مانند چسب یا سموم دفع آفات نیست. قابلیت اشتعال و نفوذ ناپذیری آنها در برابر آفات ، آنها را به گزینه ای محبوب برای مسکن و راه سازی تبدیل کرده است. همچنین ، آنها در برابر خوردگی و بلایای طبیعی مانند طوفان ، زمین لرزه یا گردباد مقاوم هستند ، که باعث می شود این نوع لوله های فولادی دوام داشته باشند.

سازگار با محیط زیست

فولاد کربن به راحتی بازیافت می شود و تولید فولاد کربن سازگار با محیط زیست است. تحقیقات نشان داده است که 70 درصد کل فولاد سالانه در آمریکای شمالی بازیافت می شود و حدود نیمی از فولاد در تاسیسات با استفاده از ترکیبات سازگار با محیط زیست تولید می شود. این ویژگی لوله های فولادی کربنی را در اولویت پروژه هایی قرار می دهد که به حفاظت از کره زمین اهمیت می دهند.

معایب لوله های فولادی کربن

یکی از بزرگترین معایب لوله های فولادی کربن این است که اطمینان از عملکرد خوب در کل برای آنها سخت تر است. هنگامی که استحکام بالا تضمین شود، سختی کم است و برعکس، برای بهبود چقرمگی، باید بپذیرید که آنها از قدرت کمتری برخوردار هستند. این امر از این واقعیت ناشی می شود که فولاد کربن نسبت به سایر مواد ناپایدار است.

شکننده

محتوای بالای فولاد کربن باعث سخت شدن ، شکنندگی و مقاومت لوله های فولاد کربنی نسبت به سایر فلزات می شود. در اثر فشار زیاد احتمال شکستن یا ترک خوردن و خم شدن بیشتر وجود دارد.

ظاهر نه چندان جذاب

در مقایسه با سایر مواد مورد استفاده برای ساخت لوله های فولادی کربن ، فولاد کربن از جذابیت بیشتری برخوردار است زیرا در برابر زنگ زدگی بسیار حساس است. اگر در مورد جذابیت زیبایی شناسی جدی هستید ، ممکن است لازم باشد این فاکتور را در نظر بگیرید.

    تماس با ما