شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

لوله و اتصالات آهنی

امروزه نقش لوله و اتصالات آهنی در صنعت ساختمانی، بسیار حائز اهمیت است. لوله ها از نظر اتصالات، جنس و کاربرد به چندین دسته تقسیم می شوند. از انواع لوله های مورد استفاده در صنعت می توان به لوله های فولادی، مسی و پلیمری اشاره کرد. اتصالات هرکدام از این لوله ها متفاوت بوده که در ادامه با ما همراه باشید تا توضیح دهیم.

لوله و اتصالات آهنی

اتصالات آهنی

اتصالات آهنی به طور گسترده ای در صنعت نفت و گاز و در تاسیسات ساختمان استفاده می شود و برای اتصال لوله ها و شیرآلات به یکدیگر استفاده می شود. اتصالات فلزی با توجه به فشار کاری سیستم و نوع لوله ها و شیرآلات استفاده می شود. مهمترین اتصالات فلزی عبارتند از: اتصالات سیاه بدون درز (مانیسمان) ، اتصالات دوخت مشکی ، اتصالات دنده گالوانیزه ، اتصالات دنده سیاه ، اتصالات دنده فشار بالا ، اتصالات بی صدا فشار قوی. اتصالات بسته به نحوه اتصال به 3 دسته تقسیم می شوند:
انواع اتصالات فلزی

1- اتصالات جوشی

2- اتصالات ساکت ولد

3. اتصالات رزوه ای

استاندارد اتصالات آهنی

اتصالات جوشی بات ولد(Buttweld) بر اساس استاندارد ابعادی و وزنی ASME B16.9 و اتصالات ساکت ولد و رزوه ای بر اساس استاندارد ASME B16.11 ساخته می شود. استاندارد آلیاژی اتصالات فلزی بر اساس ASTM A403, A234, A420 می باشد.

لوله فولادی و آلیاژهای

8-1: لوله های فولادی تجاری برای تاسیسات حرارت مرکزی – تهویه مطبوع – انتقال نفت وروغن درفشارهای پایین ونوع گالوانیزه جهت مصرف آبرسانی کاربرد دارد. معمولا این لوله ها ازجنس , ST37 و ST33 و ASTM A53 و برای آب مطابق استاندارد AWWA-C200 می باشد.

8-2: لوله های فولادی کربنی مخصوص انتقال نفت وگاز مطابق استاندارد API 5L, grade B, X42, X52, X60, X70

8-3: لوله های فولادی آلیاژی گریدهای 316و 347, 304 و 410… جهت سیالات خورنده و دماها و فشارهای بالا کاربرد دارد.

لوله های آهنی شرکت تاپ لوله

محصولات آهنی تاپ لوله عبارت اند : اتصالات گالوانیزه چینی , اتصالات دنده ای توپی برزیکی , اتصالات لوله آهنی ایران اتصال و اتصالات آهنی امین میباشد که در زیر صفحه محصولات نیز مشخص شده است