شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

لوله های پوش فیت

امروزه خرید لوله پوشفیت با مواد و مشخصات مختلف وجود دارد. می توانیم آنها را بر اساس مشخصات آنها و نیازها و مصرف خود انتخاب کنیم. یکی از این لوله ها لوله های پوش فیت است که اتفاقاً در بین لوله ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. پوش فیت یک سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمانی است که در آن هر یک از اتصالات و لوله ها و سوکت در یک سو است. در آن یک حلقه آب بندی قرار دارد . انتهای آن بدون سوکت می تواند به راحتی و با کمی فشار به سوکت لوله یا ارتباط بعدی وارد شد. به دلیل ماهیت اتصال قطعات ، به این سیستم پوش فیت گفته می شود.

لوله های پوش فیت

لوله پوش فیت چیست

برای پاسخ به این سوال که پوش فیت برای آماتورها در این زمینه چیست. باید بگوییم که در ابتدا از لوله های فلزی در سیستم های آب و فاضلاب استفاده می شود . اما اندکی پس از گسترش اتصالات و آشنایی جوامع مختلف با ویژگی های منحصر به فرد خود ، این لوله ها جایگزین لوله های فلزی شدند. با توجه به اینکه لوله های فاضلاب نقش مهمی در صنعت و پروژه های ساختمانی دارند ، باید با دقت و شیب مناسب نصب شوند. به همین دلیل ، لوله های شیلنگ با کیفیت یکی از مناسب ترین گزینه ها برای سیستم های فاضلاب هستند.

شاید از خود بپرسید که چرا ما از پی وی سی به جای لوله های کلاهک با کیفیت ساخته شده از کوپلیمر پلی پروپیلن استفاده نمی کنیم؟ در پاسخ به این سوال ، باید بگوییم که لوله های PVC بسیار شکننده هستند و ممکن است در حین کار به سرعت آسیب ببینند ، در حالی که اتصالات این ویژگی را ندارند. این لوله ها ویژگی های منحصر به فرد و برجسته دیگری دارند که آنها را از انواع دیگر لوله ها متمایز می کند.

جنس لوله پوش فیت

جنسیت پوش فیت

لوله های پوش فیت فاضلابی از پلی پروپیلن با کیفیت ساخته شده اند که مطابق با استانداردهای روز دنیا است. این مواد کیفیت منحصر به فردی از خود نشان می دهند و هرگز پوسیده نخواهند شد. این یکی از ویژگی های منحصر به فرد این لوله ها در سیستم های فاضلاب است. اتصالات در لوله فاضلاب برای تغییر جهت جریان یا توزیع لوله ها استفاده می شود.

توصیه می شود لوله های فاضلاب به گونه ای نصب شوند که جریان سریع و حرکت مناسب را سریعتر انجام دهند تا مانع لوله ها نشوند. نگرانی در مورد انحراف و سرعت به این دلیل است که ممکن است آب موجود در فاضلاب و فاضلاب حاوی مواد جامد باشد و نمی توان با آرنج و سایر اتصالات به درستی تخلیه کرد. بنابراین بهتر است از اتصالات لوله فاضلاب با قطر و اندازه های مختلف استفاده شود و همچنین در برابر مواد شیمیایی مقاوم باشد.

ویژگی های منحصر به فرد پوش ‌فیت چیست

لوله های پوش ‌فیت به دلیل ارتباط در بیان افراد و جوامع بسیار معروف هستند. در انتهای این لوله ها یک سوکت قرار دارد که می توان با فشار دادن آن ، لوله بعدی را به راحتی در آن فرو برد. این اتصال نیازی به استفاده از سایر اتصالات را از بین می برد.

ویژگی مهم دیگر و در واقع یکی از مزایای این لوله ها نسبت به سایرین مقاومت قابل توجه در برابر ضربه است. در ابتدا ممکن است مقاومت این لوله ها را متوجه نشوید. اما بعد از مدتی از آنها در سیستم های فاضلاب استفاده می شود. مقاومت و ضربه آنها بیش از ضربه و تنش آشکار می شود.

چرا پوش فیت مناسب است

لوله های پوش فیت همچنین در برابر مواد شیمیایی ، اسیدها و مواد قلیایی مقاوم هستند. یکی از مهمترین ویژگی های این لوله ها است که منجر به استفاده از آنها در سیستم های فاضلاب شده است. دوام این لوله ها در برابر مواد شیمیایی در سیستم های فاضلاب بسیار مهم است. در حقیقت ، سیستم های فاضلاب از این جهت دارای اهمیت هستند. غالباً مواد شیمیایی تولید می شوند که وقتی در فاضلاب قرار می گیرند بسیار قلیایی یا اسیدی هستند. به همین دلیل بهتر است لوله های واقع در این مسیر در برابر مواد شیمیایی مقاوم باشند. بنابراین ، لوله های پوش فیت جایگزین مناسبی برای لوله های فلزی هستند. زیرا لوله های فلزی پس از مدتی توسط این مواد شیمیایی تخریب و پوسیده می شوند و باید تعویض شوند. در غیر اینصورت آسیب های زیادی به پروژه یا ساختمان وارد می کنند.

همانطور که در بالا توضیح دادیم. نصب این لوله ها از مزایای مهم این لوله ها است. به همین علت سهولت نصب باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. علاوه بر این ، لوله های پوش ‌فیت می توانند در اندازه ها ، قطرها و زاویه های مختلف تولید شوند. این تنوع باعث می شود تا استفاده از این نوع لوله ها در ساختمان ها بیشتر شود. اندازه لوله های پوش ‌فیت از 4 سانتی متر تا 16 سانتی متر قطر و از 30 سانتی متر تا 3 متر طول دارد.

لوله فاضلاب پوش ‌فیت

انواع لوله فاضلاب پوش ‌فیت

این لوله های فاضلاب معمولاً دو نوع دارند که عبارتند از: پوش‌ فیت بدون صدا و پوش‌ فیت معمولی. شرکت تاپ لوله در زمینه خرید لوله و اتصالات در خدمت مشتریان عزیز میباشد.

این دو نوع لوله هر کدام ویژگی ها و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. بر اساس آنها و انتظارات و نوع پروژه های شما می توانید بهترین را انتخاب کنید. در مورد ویژگی ها ، مشخصات و مواد لوله های معمولی پوش فیت در بالا بحث شد. شایان ذکر است که این لوله ها به طور گسترده ای در پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

پوش فیت ساکت

اما با توجه به نوع اول لوله های پوش ‌فیت ، باید بگوییم که لوله های بی صدا پوش ‌فیت از سازه ای تشکیل شده اند که می توانند از ورود صدا به محیط ساختمان جلوگیری کنند. سر و صدا در لوله های پوش فیت بی سر و صدا از 6 به 17 دسی بل کاهش می یابد. بنابراین تا حد زیادی صدای تولید شده در داخل این لوله ها به محیط نشت نمی کند. بنابراین برای ساختمانهای اداری و منازل مناسب خواهد بود.

این ترکیب لایه عایق داخل لوله های پوش فیت است. به عنوان یک لایه بیرونی عمل می کند و از خروج صدا به فضا جلوگیری می کند. علاوه بر این لایه ، دو لایه دیگر نیز در زیر ترکیب وجود دارد. به همین علت به این نوع لوله ها لوله های سه لایه گفته می شود. سایر مشخصات لوله های بی صدا پوش ‌فیت همان لوله های معمولی پوش ‌فیت است. تنها تفاوت در انتشار صدا است. از لوله های خاموش پوش فیت می توان در مکان هایی که نیاز به کاهش صدا دارند نیز استفاده کرد.

    تماس با ما