شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

لوله کاروگیت چیست؟

کاربردهای مختلف لوله های راه راه در صنعت و شهرسازی باعث شده است اکثر مردم بخواهند از ویژگی های این لوله مطلع شوند. تفاوت این لوله با لوله های دیگر ، انتخاب بین انواع مختلف لوله ها را دشوار می کند ، بنابراین باید در مورد آن بیشتر بدانید. لوله راه راه دقیقاً چیست و چرا استفاده می شود و چرا اینقدر محبوب است؟

لوله کاروگیت یک نوع لوله است. لوله با دیواره بیرونی سازه به معنی حالت بهاری شکل است که سیاه است. در سطح آن مجموعه ای از ردیف ها و شیارها وجود دارد. این لوله می تواند از فولاد یا پلاستیک مانند پلی اتیلن با چگالی بالا یا PVC ساخته شود. با توجه به مزایای بسیار بالای لوله های پلی اتیلن راه راه ، پلی اتیلن در پروژه های مختلف شهری و جاده ای فاصله زیادی با سایر انواع لوله گاو گاو دارد. همچنین می توان آن را با روکش یا روکش ، مانند لوله های PVC راه راه ، که دارای پوشش الیاف هستند ، تشخیص داد ، اگرچه نوع بدون روکش مفیدتر است. لوله های راه راه پلی اتیلن برای کاربردهایی مانند انتقال آب و فاضلاب ، زهکشی ، انتقال فاضلاب صنعتی و عفونی ، آب جاری و حتی کابل ها و سیم ها ، همچنین پل ها و اخیراً به عنوان سوپاپ استفاده می شود. در لوله کاروگیت ، انعطاف پذیری ، دوام و استحکام ، قیمت مناسب و سبکی و حمل و نقل آسان مزایای ارزشمندی هستند.

در لوله های راه راه ، دیوار بیرونی دارای حلقه های مقعر یا متحدالمرکز است ، در حالی که سطح دیواره داخلی لوله کاملاً صاف است. دیوار داخلی لوله راه راه می تواند از فولاد سنگین یا پلی اتیلن ساخته شود. لوله راه راه HDPE یک لوله راه راه یا راه راه یا فنری است که مجموعه ای از خطوط و شیارهای موازی روی سطح آن قرار دارد. دلیل ساخت راه راه آن می تواند افزایش مقاومت در برابر فشارهای خارجی ، فشار زیاد و مقاومت بیشتر در برابر تنش باشد. لوله راه راه H.D.P.E از پلی اتیلن با چگالی بالا ساخته شده است ، که یک ماده همه کاره است و با برخی از ویژگی های ایده آل ، می تواند برای کاربردهای زیرزمینی مورد استفاده قرار گیرد. این لوله به راحتی با استفاده از ابزار و برش بریده می شود.

ساختار لوله کاروگیت

ساختار لوله کاروگیت به چه صورت است؟

ساختار لوله های راه راه عمدتا توسط یک تکه خاک احاطه شده است. فشار خاک فضای اطراف لوله را فشرده کرده و در واقع فشار را بر روی لوله کاهش می دهد. انعطاف پذیری بیشتر با عملکرد بهتر لوله و طول عمر بیشتر همراه است. ساختار لوله راه راه مدفون و آینده لوله راه راه تا حدی توسط خاک اطراف آن تعیین می شود. فشار خاک باعث ایجاد فشردگی در اطراف محیط لوله شده و در واقع فشار بر روی آن را کاهش می دهد. البته مهم این است که خاک اطراف لوله نرم و عاری از هرگونه سنگ و ماسه باشد ، زیرا لوله آسیب دیده است. انعطاف پذیری بالا منجر به عملکرد بهتر در طول عمر نصب می شود. کنترل دقیق ابعاد حفاری ، لوله کشی و اتصالات مناسب لوله از عوامل موفقیت پروژه هستند. همچنین ، انتخاب چگالی مناسب خاکهایی که لوله را می پوشانند ، به احتمال زیاد عملکرد ساختاری لوله و خاک را تحت الشعاع قرار می دهد. فشار ثابت مناسب در اطراف لوله و پشتیبانی یکنواخت لوله در جهت طولی بدون روش خوب حاصل نمی شود. تعمیرات داخلی یا شهری هزینه بر و زمان بر است. بنابراین ، نوع لوله کشی که عمر مفید نصب را افزایش می دهد مهم است. لوله های پلی اتیلن H.D.PE DWC معمولاً عمر مفید 50 ، 75 یا حتی بیش از 100 سال دارند.

ویژگی لوله کاروگیت

لوله کاروگیت چه ویژگی هایی دارد؟

برخی از ویژگی‌های این محصول به شرح زیر است :

 • در مقایسه با سایر انواع لوله‌های پلاستیکی، مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد.
 • لوله کاروگیت بسیار ماناست. این لوله برای استفاده تضمینی ۵۰ ساله نصب می‌شود و می‌توان آن را به مدت ۱۰۰ سال هم استفاده کرد.
 • از آنجایی که جدار داخلی این لوله  بسیار صاف و بدون خلل و فرج است، جریان مایع در آن به راحتی صورت می‌گیرد. این امر باعث می‌شود بتوان در سیستم لوله‌گذاری از لوله‌های با قطر کمتر استفاده و در هزینه پروژه صرفه‌جویی کرد.
 • به دلیل سطح صیقلی جدار داخلی،  ضریب اصطکاک پایین است و در نتیجه رسوبی در لوله باقی نمی‌ماند و بهره‌وری انتقال آب بیشتر می‌شود.
 • لوله کاروگیت انعطاف‌پذیر و چکش‌خوار است.
 • لوله کاروگیت نسبت به انواع لوله‌های فولادی، چدنی و … سبک‌تر است و برای حمل آن نیازی به استفاده از ماشین‌آلات سنگین نیست.
 • به دلیل قابلیت جوش و کاربرد کوپلر برای اتصال، نصب و کارگذاری آن با سرعت زیاد و بدون پِرتی انجام می‌شود.
 • لوله کاروگیت را می‌توان در قطرهای بسیار بالا تولید کرد.
 • لوله کاروگیت ارزش غذایی ندارد؛ در نتیجه، جوندگان و میکروارگانیسم‌ها به آن حمله نمی‌کنند.

  تماس با ما