شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

نحوه تشخیص عیوب ورق گالوانیزه

در صنعت فولاد دو نوع ورق وجود دارد که به ورق سرد و گرم معروف هستند. قیمت هر یک متفاوت است ، به عنوان مثال قیمت ورق سیاه همان قیمت ورق گالوانیزه نیست. برای افرادی که مایل به خرید این ورق هستند ، معمولاً سوال این است که چه چیزی با سایر ورق ها متفاوت است.

لازم به ذکر است که این محصول دارای سطح براق و صاف بوده و نسبت به سایر ورق ها از شفافیت بالایی برخوردار است. اما برخی از معایب پس از غلتاندن ورق بوجود می آیند. در ادامه با این موارد آشنا می شویم.

نحوه تشخیص عیوب ورق گالوانیزه

زنگ زدگی ورق

یکی از رایج ترین نقص ورق ، زنگ زدگی یا خوردگی است. عواملی مانند وجود آب در سطح ورق ، رطوبت فضای ذخیره سازی برای مدت طولانی و همچنین عدم رعایت اصول باعث زنگ زدگی ورق مورد نظر می شود.

چسبندگی ورق

در مرحله ای که ورق ها در گرما پخته می شوند ، اگر گرما بیش از حد زیاد باشد. باعث می شود محصولات تمایل به چسبندگی داشته باشند.

سوراخ شدن ورق

در بعضی موارد ، به دلیل استفاده زیاد از غلتک ، باعث سوراخ شدن سطح مقطع مورد نظر می شود. در این مورد با چشم غیر مسلح نیز دیده می شود. سوراخکاری یکی از معایب عمده ورق ها است.

موج و چین خوردگی

اگر با موج و چین و چروک روبرو شدید ، بدانید که ورق مورد نظر دارای مشکل است.

باد کردگی

عیب دیگری که یک ملحفه می تواند داشته باشد باد شدگی است. با لمس ورق مورد نظر می توانید احساس کنید.

لکه دار

برخی لکه ها در بعضی از ورق ها ظاهر می شود ، که در بعضی موارد ممکن است باعث ایجاد این لکه بر روی ورق شود. به عنوان مثال: طول زمان جوشکاری ، سرعت کم ، مدت زمان قرارگیری ورق در استخر ، پایین بودن سرعت خط و سایر موارد فنی.

خراش و سایش سطح

برای تعمیر لوله ، هنگامی که سیم پیچ گالوانیزه شروع به حرکت می کند. گرد و غبار و ناخالصی های اضافی سطح باعث ایجاد خراش و سایش می شود.

استفاده از ورق گالوانیزه

استفاده از ورق گالوانیزه

استفاده از ورق گالوانیزه می تواند مزایای خوبی را برای مشتریان خود ایجاد کند. از آنجا که این ورق از مقاومت بالایی برخوردار است ، در اکثر مکانهایی که نیاز به مقاومت و دوام دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

این ورق یکی از ورق هایی است که به دلیل پوشش یکپارچه ، می توانید با خیال راحت از آن در هر مکان از جمله مرطوب استفاده کنید. مطمئن شوید که کل سطح فولاد پوشانده شده است و به هیچ وجه زنگ نمی زند. علاوه بر این ، این ورق ها را می توان به راحتی و بدون هیچ گونه آزمایش بررسی کرد و نقایص آن را با چشم غیر مسلح بررسی کرد. همچنین حمل و نقل راحت تری دارد.

گالوانیزه کردن

موارد مهم قبل از گالوانیزه کردن

توجه داشته باشید که مواردی وجود دارد که باید قبل از گالوانیزه بررسی کنید:

  • باید توجه داشته باشید که از مناسب بودن ابعاد ورق مورد نظر با امکانات گالوانیزه مطمئن شوید.
  • نکات استاندارد گالوانیزه را دنبال کنید و هزینه های اضافی را به حداقل برسانید.
  • برای گالوانیزه سازی باید اطمینان حاصل شود که ترکیب شیمیایی فولاد مناسب و مطابق با استاندارد است.

ورقهای گالوانیزه از جمله در قطعات فلزی لوازم خانگی ، کابلها ، مجاری هوا ، دودکش ها ، سینی های کابل ، مخازن آب و لوله ها و اتصالات و همچنین مخازن آب و ذخایر انرژی و اجزا کاربرد بسیار خوبی دارند. از بدنه و سقف سالن ، سوله استفاده می شود.

    تماس با ما