شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

هر آنچه باید از شیرآلات صنعتی بدانیم

طبقه بندی آلیاژی شیرآلات مربوط به بدنه سوپاپ است که می تواند از برنز ، آهن ، فولاد ، فولاد ضد زنگ و پلاستیک ساخته شود. بدنه سوپاپ را می توان از یک نوع آلیاژ و تر و تمیز سوپاپ را می توان از آلیاژی متفاوت از بدنه اصلی ساخت.
تر و تمیز سوپاپ در تماس با سیال است و بنابراین ممکن است از آلیاژ متفاوتی نسبت به بدنه اصلی ساخته شود. تر و تمیز سوپاپ به طور معمول در برابر خوردگی مقاوم تر از بدنه است.
اولین لوله و اتصالات آهنی از سماور و چوب ساخته شده بودند. در طول انقلاب صنعتی همزمان از شیرهای سماور از شیرهای دروازه ای و کشویی استفاده می شد.

اندازه شیر با سایز نامی یا NPS لوله انتهایی بیان می شود. NPS مخفف Nominal Pipe Size و مخفف سایز نامی لوله است. SPL در انتهای شیر باید برابر با SPL خطی باشد که در آن نصب شده است.
مواد سوپاپ و اندازه خط نوع اتصال انتهای شیر را تعیین می کند. پایان به معنای انتهای بدنه شیر است. انواع مختلفی از اتصالات انتهایی برای شیرآلات امروزی وجود دارد.
هر یک از مواد شیر محدودیت دما و فشار خاص خود را دارد و در صورت استفاده در فشارها و دمای بیش از حد مجاز ، شیر به درستی و مطابق انتظار عمل نخواهد کرد و باعث آسیب بیشتر به شیر می شود.
مشخصات شیر ​​بر اساس استانداردهای مختلفی تعیین می شود که هر یک از آنها برای عملکرد در شرایط خاص اعمال می شوند.

استاندارد ASTM

این استاندارد آلیاژهای شیر و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی کلیه مواد شیر را مشخص می کند. شرکت خرید لوله و اتصالات در خدمت خرید لوله و اتصالات پنج لایه میباشد.

استاندارد ASME

این استاندارد ابعاد شیرآلات و نحوه قرارگیری آنها در ابتدا و انتها و استاندارد برای چرخ دنده های لوله را مشخص می کند.
استاندارد ASME و انجمن استاندارد سازی شیرآلات و اتصالات صنعتی (MSS) استانداردهایی را برای کلاس و نام شیرآلات اعمال می کنند.
استاندارد دیگری که برای شیرآلات اعمال می شود استاندارد AWWA است که استاندارد مورد استفاده برای شیرآلات مورد استفاده در سیستم های آبرسانی است.
استاندارد مهم دیگر API است که استانداردهایی را برای طراحی و آزمایش شیرآلات مورد استفاده در صنعت نفت و پتروشیمی ارائه می دهد.

شیر آلات صنعتی

متریال شیرآلات

نوع مایع و فشار و دمای آن را از مواد دریچه تعیین کنید. برخی از آلیاژها برای دماهای بالا مناسب هستند و برخی دیگر مقاومت خوبی در برابر خوردگی سیال دارند. همچنین برخی از آلیاژهای شیر با هزینه کمتری انتخاب می شوند.
اطلاعات مربوط به آلیاژ شیر به همراه مشخصات فنی آن ارائه می شود.

بدنه شیرآلات

از شیرهای برنجی معمولاً در تأمین آب ، تهویه هوا استفاده می شود. شیرآلات برنز معمولاً در اندازه های کمتر از 3 اینچ استفاده می شوند و نسبتاً کم هزینه و مقرون به صرفه هستند. شیرهای برنزی با ذوب و ذوب آلیاژهای مس در قالب های ماسه ساخته می شوند.
شیرآلات از چدن نشکن نیز ساخته شده اند. چدن نشکن اغلب در صنایع دریایی و در خطوط انتقال زیرزمینی مورد استفاده قرار می گیرد. از شیرهای چدن نشکن می توان در مواردی استفاده کرد که تحمل شوک و لرزش زیادی را دارند. چدن نشکن ، ارتعاشات را به خود جذب می کند و مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارد.

دریچه های آهن محدودیتی در اندازه ندارند. اما آنها محدودیت دما دارند. چدن نشکن دارای محدودیت دمایی تقریباً 450 درجه فارنهایت است. آهن نشکن همچنین حدود 650 درجه فارنهایت محدودیت دمایی دارد.
شیرآلات نیز از استیل و فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. شیرآلات استیل را می توان بر اساس روش ساخت به دو دسته فولاد جعلی و فولاد ریخته شده تقسیم کرد. فولاد فورج از قطعات فلزی نورد گرم ساخته می شود که توسط چکش های بزرگ فورج فشار به شیر تبدیل می شوند. فولاد مذاب در کوره ها ذوب شده و سپس در قالب ریخته می شود.

دریچه های فولادی جعلی هنگامی استفاده می شوند که اندازه خط کمتر از2-1/2 اینچ باشد. عوامل دیگر منجر به انتخاب فولاد ریخته گری می شوند ، از جمله سیستم هایی که از جوش بی صدا استفاده می کنند.

شیرآلات استیل ریخته گری عموماً در اندازه های بزرگتر از 2 اینچ و در دما و فشارهای بالا به استفاده از آلیاژهای فولاد یا کربن نیاز دارند.

شیرآلات استیل اغلب در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. دریچه های فولاد ضد زنگ هنگامی استفاده می شوند که مشکل خوردگی بسیار مهم باشد.

شیرهای اسلاید ، شیرهای سوزنی و شیرهای یک طرفه سه نمونه از شیرهای مقاوم در برابر خوردگی معمول هستند. از این شیرآلات در صنایع پتروشیمی ، پالایشگاه ها و نیروگاه ها استفاده می شود.

شیر آلات صنعتی

آرایش انتهایی شیرها

اتصال شیرها به چهار دسته تقسیم می شود:

  • دنده ای
  • لحیم کاری
  • فلنجی
  • جوشی

آرایش انتهایی دنده ای

شیرهای دنده ای مطابق با استاندارد ANSI نخ می شوند. شیرآلات دنده ای عموماً در اندازه های کمتر از 3 اینچ استفاده می شوند. جهت خرید لوله و اتصالات پلیکا به صفحه اصلی مراجعه کنید.

اتصال لحیم کاری

اتصال لحیم کاری برای شیرهای برنز کمتر از 3 اینچ استفاده می شود. اجرای برخی از سیستم های لوله کشی ، به ویژه سیستم های آب سرد و گرم با دریچه ها و اتصالات مسی ، که با لحیم کاری به یکدیگر متصل می شوند ، مقرون به صرفه است. با این حال ، گرمای اعمال شده در صورت عدم کنترل می تواند به شیر آسیب برساند.

شیرهای فلنج دار

این شیرها در خطوط بزرگتر از 2 اینچ استفاده می شوند. اتصال فلنج باید به گونه ای انجام شود که کاملاً آب بندی شده و از تغییر شکل فلنج جلوگیری کند. این روش اجرا باید تنش یکنواختی را برای هر از اجزا اعمال کند.
تعویض شیرآلات فلنج دار آسانتر و راحتتر از شیرآلات با سایر تنظیمات انتهایی است.

اتصالات جوشی

معمولاً در کاربردهای فشار بالا و دما استفاده می شوند. لازم به ذکر است که فقط برخی از مواد را می توان جوش داد ، مانند فولاد کربن ، فولاد آلیاژی و فولاد ضد زنگ. همچنین به یاد داشته باشید که مواد سوپاپ نیز تعیین کننده وضعیت نهایی است. اتصالات جوش داده شده ، در صورت استفاده ، به اتصال کاملاً محکم ، محکم و بادوام نیاز دارند. دو نوع اتصالات جوش داده شده وجود دارد: اتصال بات ولد و ساکت ولد.
اتصال ساکت ولد از یک فضای تورفتگی در دو انتهای شیر استفاده می کند. برای اتصال لوله ، آن را در درپوش شیر قرار داده و سپس با جوشکاری آب بندی می شود.

سطح شیرها

برای شیرهای فلنجی دو سطح کلی وجود دارد. سطح ، سطح ماشینکاری شده انتهای فلنج است.

فلنج با انتهای صاف – این فلنج ها باید با یکدیگر در یک سطح تراز باشند.
فلنج با سطح برجسته: در این نوع فلنج ، قسمتی از سطح فلنج بیرون زده است.

چندین ردیف برای اتصال کابل وجود دارد که محدود به دو دسته فوق نیست:

سطح مادگی و نری
سطح زبانه و شیار
سطح رینگی

شیر آلات صنعتی

محدودیت های فیزیکی

علاوه بر آرایش آلیاژ و شیر ، باید از دما و فشار شیر نیز بدانیم.
فشار نیرویی است که به واحد سطح داخلی شیر وارد می شود. وقتی صحبت از محدودیت فشار سوپاپ می شود ، منظور ما حداکثر فشار وارد شده به شیر از جریان است. وقتی جریانی در سیستم برقرار می شود ، مقاومت در برابر حرکت آن ایجاد می شود که مخالف جریان حرکت است. این مقاومت باعث کاهش انرژی جریان می شود که به آن افت فشار می گویند.
عواملی که روی افت فشار تأثیر می گذارند شامل زبری لوله ، قطر لوله ، سرعت جریان ، چگالی و گرانروی سیال است.
آلیاژهای مختلف شیر دارای کلاسهای مختلف فشرده سازی هستند. برخی از مواد فشار بیشتری نسبت به سایرین تحمل می کنند. برخی از مواد نیز برای مقاومت در برابر دماهای مختلف ساخته شده اند.

مواد با دوام تر فشار بیشتری را تحمل می کنند. فشار قابل تحمل به طور کلی با پوند بر اینچ مربع یا Psi بیان می شود.
وقتی شیر توپی از آلیاژ فولاد ضد زنگ مقاوم در برابر خوردگی ساخته می شود. استفاده از شیر ممکن است محدود باشد و همچنین در انتخاب واشر و مواد تر و تمیز شیر نیز با محدودیت هایی روبرو شویم.
کلاس سوپاپ دما و فشار قابل تحمل آن را بیان می کند. استاندارد MSS طبقات فشار و دما را برای شیرآلات صنعتی مشخص می کند.

 

 

    تماس با ما