شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

کاربرد لوله های کاروگیت

استفاده از لوله های راه راه در زیر زمین باعث شده تا تولیدکنندگان آن از شیارهای خارجی برای افزایش مقاومت این لوله ها استفاده کنند یا برعکس ، به دلیل نیاز به لوله های بادوام زیرزمینی ، استفاده از لوله های راه راه آغاز شد. بنابراین تغییر شکل در این نوع لوله ها کمتر در زیر زمین رخ می دهد و در برابر فشار و حتی ارتعاشات زلزله مقاوم است. امروزه استفاده از این نوع لوله ها در زیرزمین برای حمل و نقل مصالح بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که لوله های پلی اتیلن ساخته می شوند و این مواد به صورت صنعتی و آزمایشگاهی تولید می شوند ، بنابراین به منابع کمتری نیاز دارد و می تواند هزینه کمتری نیز داشته باشد. لوله کاروگیت نیز قابل بازیافت است و اگرچه عمر طولانی دارد ، اما قابلیت بازیافت این مواد هیچ نگرانی در مورد ضایعات آن ایجاد نکرده است.

لوله کاروگیت چیست

لوله های کاروگیت را می توان در انواع سیستم های انتقال مایع استفاده کرد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • سیستم‌های آبیاری
 • شبکه‌های جمع‌آوری و انتقال فاضلاب‌های شهری
 • شبکه‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی در شهرها و مناطق صنعتی و کشاورزی.
 • سیستم‌های انتقال آب باران
 • سیستم‌های انتقال مواد صنعتی، مانند اسیدها، بازها، نمک‌ها و غیره
 • سیستم‌های زهکشی
 • تأسیسات تصفیه آب
 • مخازن ذخیره مواد و مایعات
 • سیستم‌های تقسیم‌کننده آب
 • سیستم‌های انتقال آب ثقلی
 • سیفون‌های آب در جاده‌ها و رودخانه‌ها
 • معابر
 • کاربردهای اصلی لوله های کاروگیت

اگر چه لوله کاروگیت پلی اتیلنی H.D.P.E کاربردهای فراوانی دارد، استفاده از لوله کاروگیت برای مدیریت جریان آب ها و فاضلاب بسیار مناسب است و مهمترین کاربرد این نوع لوله است.

از جمله سیستم‌هایی که می‌توان از لوله های کاروگیت در آنها استفاده کرد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستم‌های فاضلاب و زهکشی زیرزمینی
 • سیستم‌های لوله‌کشی جمع‌آوری آب باران
 • سیستم‌های لوله‌کشی جمع‌آوری آب طوفان
 • سیستم‌های جمع‌آوری فاضلاب صنعتی
 • سیستم‌های زهکشی جاده‌ای

البته باید توجه داشت که تقریباً هر روز برنامه های جدیدی برای این نوع لوله ها پیدا می شود و مزایای استفاده از لوله های تولید شده با فناوری کاروگیت به سرعت در حال افزایش است. لوله راه راه H.D.P.E با فنر برای بسیاری از کاربردهای زهکشی حیاتی شده است. سیستم های ذخیره آب طوفان به طیف وسیعی از لوله ها در اندازه های مختلف نیاز دارند تا با پوشش مورد نیاز در هر منطقه متناسب باشد.

این محصولات لوله ای با دوام و مقرون به صرفه برای فرآیندهای تخلیه در محل هستند. این لوله ها و ساختار و مصالح آنها حدود بیست سال است که برای زهکشی تأیید شده اند و همچنین برای زهکشی بزرگراه ها و جاده ها و زهکشی زمین های ورزشی و کشاورزی مورد استفاده قرار گرفته اند. اکثر ادارات دولتی ، وزارتخانه های راه و مسکن و شهرداری ها و مناطق روستایی از لوله های راه راه HDPE در بخشهای مختلف استفاده کرده اند. بسیاری از امکانات تحت نظارت هستند و عملکرد استثنایی آنها رضایت بخش و قابل اعتماد است. می توان گفت هیچ نگرانی در مورد میزان و قدرت کافی بارهای ترافیکی ، ترک خوردگی و خرابی و پوسیدگی آنها در طول زمان وجود ندارد. سیستم های مدیریت طوفان در اکثر مناطق برای محدود کردن و حفظ سطح آب باران و همچنین میزان آلاینده های مجاز در طوفان ایجاد شده است. هنگامی که آب جاری از نقاط بحرانی دور می شود ، حفظ منبع آب پایدار دشوار است.

برای مقابله با این مشکلات ، سیستم های ذخیره آب طوفان اجازه می دهد تا در صورت نفوذپذیری خاک اطراف ، مجدداً شارژ و ذخیره شود. بسیاری از مناطق برای اطمینان از تخلیه آب نیاز به توسعه و بررسی پروژه دارند. از سیستمهای نگهداری آب طوفان می توان به عنوان حوضچه های زیرزمینی یا لوله های زیرزمینی استفاده کرد.

لوله کاروگیت زهکش

لوله کاروگیت زهکش

لوله های کاروگیت H.D.PE همچنین می توانند با سوراخ تولید شوند یا لوله های کاروگیت تولید شده را می توان با مته یا فرز برش داده و شیار کرد تا به لوله زهکشی تبدیل شود. این حفره ها اجازه می دهد تا آب های زیرزمینی جمع آوری شده و به مکان های مناسب برای زهکشی منتقل شوند. سیستم های زهکشی زیرزمینی برای جمع آوری محلول سدیم از محل های دفن زباله استفاده می شود. این سیستمها همچنین برای کنترل ، هدایت و انتقال نفوذ آبهای زیرزمینی و سطحی در زمینهای گلف ، زمینهای ورزشی و زمینهای کشاورزی استفاده می شود.

فاضلاب بهداشتی

کاروگیت H.D.P.E یک خط لوله جداسازی ایده آل است. یک نوع خاص از لوله H.D.P.E وجود دارد که به طور خاص با سوراخ هایی طراحی شده است که باعث افزایش نفوذپذیری آن می شود.

لوله های سوراخ دار کاروگیت H.D.P.E از لحاظ فنی برای بازیافت رسوبات حاوی درصد کمی مس ، طلا و نقره استفاده می شود. محلول سیانید بر روی خاکهای حاوی طلا یا نقره پاشیده می شود و مواد معدنی را به یک ترکیب شیمیایی تبدیل می کند. این محلول در یک سیستم زیرزمینی از لوله های سوراخ شده جمع آوری شده و به حوضچه منتقل می شود. بنابراین ، طلا یا نقره از حوضچه ها یا تالاب ها با رسوب کربن یا رسوب به دست می آید. لوله کاروگیت برای این فرایند بسیار مناسب است زیرا دارای مقاومت شیمیایی بسیار بالایی است. آزمایشات نشان داده است که مقاومت P.H برای H.D.PE در حدود 1.5 تا 14.0 است که بحث برانگیز است.

  تماس با ما