شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

کاهش خوردگی لوله های فولادی

کاهش خوردگی لوله های فولادی به تغییر وضعیت فلزات در اثر ضربه ، تغییرات شیمیایی ، رطوبت و غیره اشاره دارد. خوردگی می تواند آسیب زیادی به سیستم ها و سازه ها وارد کند. از آنجا که لوله ها معمولاً در تماس با مایعاتی مانند آب ، روغن و غیره هستند ، ممکن است باعث خوردگی شود. به همین دلیل ، در این مقاله ، ما تصمیم گرفته ایم راه های از بین بردن خوردگی را در مسیرهای لوله معرفی کنیم. در ادامه این پست با ما همراه باشید.شرکت تاپ لوله در زمینه خرید لوله و اتصالات در خدمت مشتریان عزیز میباشد.

چرا کاهش خوردگی در لوله های فولادی ضروری است؟

همانطور که گفتیم از لوله ها در کاربردهای مختلفی استفاده می شود ، به عنوان مثال در شبکه های آبرسانی و تأسیسات آبی که در سیستم های توزیع و انتقال آب استفاده می شود ، از لوله های بدون درز و بدون درز استفاده می شود. اگر در داخل لوله ها یا اتصالات خوردگی رخ دهد ، باعث نشتی و هزینه ها و تلفات زیادی در سیستم ها می شود.

یا مثلاً اگر در مسیر لوله های روغن و مایعات شیمیایی نشتی وجود داشته باشد. باعث هدر رفتن مقدار زیادی از این مایعات می شود. به همین دلیل ، ضروری است که ما برای جلوگیری از بروز این مشکل ابتدا از روش هایی برای جلوگیری از خوردگی در لوله ها استفاده کنیم.

خوردگی لوله های فلزی

روش های محافظت از لوله در برابر خوردگی

بیشتر لوله های مورد استفاده در خطوط انتقال آب ، گاز و روغن ، لوله های فولادی هستند. بهترین راه برای محافظت از لوله های فولادی استفاده از پوشش های مختلف است. در ادامه این مقاله ، این موارد را بررسی خواهیم کرد. برای دریافت قیمت لوله و داربست مانیسمان همچنین می توانید با کارشناسان فولاد فیدار تماس بگیرید

روش پوشش برای جلوگیری از لوله خوردگی

یکی از محبوب ترین پوشش هایی که برای جلوگیری از لوله های خوردگی استفاده می شود ، پوشش های پلی اتیلن است که برای محافظت از آنها در برابر خوردگی ، روی لوله ها یک پوشش قیر تشکیل می دهد. علاوه بر این ، می توان از نوارهای پلی استر برای ایجاد پوشش روی لوله ها استفاده کرد تا از آنها در برابر خوردگی محافظت شود.

روش پوشش برای جلوگیری از لوله خوردگی

لعابهای آلکیدی

مینای آلکید نوعی پوشش براق است که با استفاده از غلتک و اسپری برای محافظت از لوله آهن در برابر خوردگی ایجاد می شود. طول عمر این پوشش ها به طور متوسط ​​3 تا 5 سال است. و می توان از آنها برای پوشش های داخل و خارج لوله استفاده کرد. شرکت تاپ لوله در زمینه خرید لوله و اتصالات تک لایه در خدمت شما عزیزان میباشد.

فلزات دیگر

پوشش با فلزات دیگر روش دیگری برای محافظت از لوله ها است. فلز روی و فلز منیزیم می توانند به عنوان یک پوشش محافظ یا همان فلز قربانی استفاده شوند. این پوشش ها می توانند از سطح داخلی یا خارجی لوله در برابر خوردگی محافظت کنند. شرکت تاپ لوله در زمینه خرید لوله پنج لایه در خدمت مشتریان عزیز میباشد.

پوشش اپوکسی لوله

پوشش اپوکسی

در محیط صنعتی ، از پوشش های اپوکسی برای ایجاد پوشش های ضد خوردگی برای محافظت از لوله ها استفاده می شود. با استفاده از این پوشش ها عمر آهن بیشتر می شود و می توان از آن در محیط هایی که مواد خورنده وجود دارد استفاده کرد. جهت خرید لوله و اتصالات آهنی با ما تماس بگیرید.

برای ایجاد پوشش های اپوکسی روی محصولات فولادی می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. یکی از این روش ها پاشش است و این مواد روی لوله ها است.

 

    تماس با ما