شماره تماس : 09124808646
شماره تماس : 65010798

10 اشتباه رایج لوله کشی

این یک لوله کش حرفه ای است که اگر اصول آن را رعایت کنید هرگز مشکلی نخواهید داشت. برای لوله کشی قوانین و اصولی وجود دارد که می توانید برای داشتن یک سیستم لوله کشی یکپارچه مناسب و دقیق از آنها پیروی کنید.
قوانین و اصول لوله کشی هنگامی که کار لوله کشی آغاز شد و دوباره برای نگهداری مهم است ، بنابراین هرچه در ابتدا لوله کشی حرفه ای و مهندسی انجام شود ، در طول دوره نگهداری آسان تر خواهد بود. و زمان مراجعه به تعمیر سیستم لوله کشی بیشتر خواهد بود.
اکنون ، در مورد لوله کشی ، اشتباهات رایجی رخ می دهد. در این مقاله ، سعی می کنیم 10 اشتباه رایج در لوله کشی را شرح دهیم:

اشتباهات لوله کشی

 لوله و اتصالات ، شیرآلات را زیاد از حد تحمل نچرخانید.

گشتاور بیش از حد برای بستن دنده می تواند به نخ ها آسیب برساند و حتی اگر نیروی زیادی وارد شود ، می تواند نخ های مواردی را که پیچ نامیده می شوند ، از بین ببرد. .
یکی دیگر از مشکلات رایج استفاده از گشتاور بیش از حد در چرخ دنده ها ، ترک خوردن سوپاپ ها و اتصالات است که ممکن است بلافاصله نشان داده نشود ، اما در طی چندین هفته نشت کرده و آب زیادی را هدر می دهد.

نوار تفلن خوب و مرغوب استفاده کنید

دلیل استفاده از نوار تفلون چیست؟ بله ، ما از نوار تفلون برای آب بندی و جلوگیری از هرگونه نشت استفاده می کنیم.
بنابراین اگر به همین دلیل از نوار تفلون استفاده می کنیم بهتر است از نوار تفلون با کیفیت بالا استفاده کنیم و همچنین نوار تفلون را به روش صحیح ببندیم و فقط برای رفع مسئولیت از آن استفاده نکنیم.
استفاده نادرست از نوار تفلون باعث نشتی بین نخ های اتصال می شود و منجر به اتلاف آب می شود.
روش بستن نوار تفلون باید به شرح زیر باشد: هنگامی که لوله یا اتصال در مقابل شما قرار دارد ، نوار تفلون را به صورت ساعتگرد بپیچانید و ببندید ، زیرا اتصال به لوله یکسان است و بنابراین با بستن دیگری اتصالات نوار تفلون. از بین نخواهد رفت
نوارهای تفلون رنگهای مختلفی دارند که قطعاً رنگ آنها برای زیبایی نیست. آب برای استفاده از آب ، باید از نوار تفلون سفید یا صورتی و برای اذیت کردن ، از نوار تفلون زرد استفاده کنیم.

 به صورت مداوم از مایع های بازکننده سینک استفاده نکنید

پاک کننده ها به لوله ها و اتصالات فاضلاب آسیب می رسانند زیرا حاوی غلظت بالایی از اسید هستند و ممکن است به مرور زمان باعث سوراخ شدن شوند. برای تمیز کردن سینک ، ما باید سیفون زیر سینک را باز کنیم و تمام رسوبات و مواد اضافی را از بین ببریم.
تجمع رسوب و مواد اضافی لوله ها و اتصالات را مسدود می کند و می تواند باعث نشت بو و بو در فضای آشپزخانه بعد از مدتی شود.

 بدون در دست داشتن قطعات یدکی کار نکنید

قبل از شروع کار و به اصطلاح آچار ، حتماً لوازم یدکی لازم را کامل کنید ، زیرا اگر بخشی از لوله ها و اتصالات را باز کنید و وسایل اضافی نداشته باشید ، نمی توانید کار را تمام کنید و در این مورد ، مسئله دو برابر خواهد بود.
لوازم یدکی مهم عبارتند از واشر ، نوار تفلون در این حالت ، شما حداقل تجهیزات را دارید و می توانید کار را شروع کنید.

توجه داشته باشید که هنگام تعویض قطعه ، باید دلیل این امر را نیز جستجو کنید زیرا تعویض واشر مشکلی را حل نمی کند و آن واشر به زودی خورده و از بین می رود ، اما با یافتن علت مغز شیر خراب می شود و پارگی واشر) شما می توانید مشکل را از ریشه حل کنید و دیگر نیازی به تعویض کوتاه مدت ندارید.

برای تعمیرات جزئی ، شیر کلی ساختمان را نبندید

این ساختمان همیشه دارای یک دریچه ورودی اصلی آب است که باعث قطع آب در ساختمان می شود و سایر واحدها بدون آب می مانند ، بنابراین تصور کنید که آیا این امر به طور منطقی امکان پذیر است؟ قطعاً نه
در تمام قسمتهای ساختمان به روشهای مختلف شیر خاموش وجود دارد و اگر می توانید در داخل واحدی برای قسمتهای مختلف شیر قطع كنید این را در نظر بگیرید كه در صورت بروز مشكل و نیاز به تعمیر فقط قسمت كوچكی از ساختمان بدون آب و سایر قسمت های خانه به آب دسترسی دارند.

دستگیره شیر را خیلی نگردانید

اگر خودتان تعمیر شیرآلات و امکانات منزل باشید ، قطعاً متوجه می شوید که دسته شیر نمی چرخد ​​و بسیار محکم در جای خود قرار دارد و نیروی بیشتری برای باز کردن آن صرف می کنید.
آیا می دانید با این کار باید فاتحه دریچه ها را بخوانید؟ آیا می دانید این باعث از بین رفتن واشرهای STEM و نشتی از ساقه شیر می شود؟
شیر خاموش باید به راحتی و با کمی نیرو و گشتاور باز و بسته شود ، در غیر این صورت باید مشکلی پیش بیاید که نتوانید شیر را با نیروی عادی باز یا بسته کنید.
این احتمال وجود دارد که شیر آب شما در پشت دسته دارای مهره ای باشد که باید آن را با آچار باز کرده و سپس دستگیره را باز کنید و یا اینکه ممکن است نخ های ساقه در تماس با دسته زنگ زده باشند و دسته چرخش نداشته باشد. . ساقه را با محلول هایی مانند سرکه یا آب گرم بشویید و سپس دسته را باز کنید.

رسوبات را به حال خود رها نکنید

به دلیل سختی آب ، لوله ها ، اتصالات و آبگرمکن ها ، حتی بسته ها ، همیشه مسدود می شوند. برای حل این مسئله باید رسوبات داخل لوله ها و اتصالات را تمیز کنید و برای پکیج یا آبگرمکن باید اسید شویی را شروع کنید و این کار را به متخصصان بسپارید.
برای جلوگیری از رسوب بیش از حد ، می توانید از سخت کننده ها و دستگاه های تصفیه آب برای کاهش رسوب استفاده کنید. رسوبات باعث گرفتگی و افت فشار می شود.

نداشتن ابزار مناسب

هر کاری را با ابزار مناسب شروع و به پایان می برید. قبل از شروع تعمیرات ، باید انواع آچار ، پیچ گوشتی ، آلن و … را داشته باشید.
فرض کنید شما مشغول کار هستید و ابزار مناسبی ندارید ، مطمئناً نمی توانید کار را به پایان برسانید.
با خرید یک کیف ابزار ساده و کوچک همیشه می توانید از وسایل راضی باشید و مشکلی ندارید.
توجه: اگر از انبردست و برای باز و بسته شدن پیچ ها و غیره استفاده می کنید ، نوار برق را روی آن بپیچید تا از آسیب رسیدن به نخ ها جلوگیری کند.

 لوله و اتصالات را نزدیک به هم کار نکنید

گاهی دیده می شود که آنها به دلیل فضای کم ، همه لوله ها ، اتصالات و شیرآلات را با هم کار کرده و در صرفه جویی در فضا کار حرفه ای انجام داده اند. بله ، درست است اکنون می توانید به عنوان ارباب حلقه ها شناخته شوید. اما در صورت نیاز به تعمیرات و تعویض ، متوجه خواهید شد که با چه مواردی روبرو شده اید.
فضای کم از دسترسی شما به تمام قسمتهای مرکز جلوگیری می کند و نمی توانید تعمیرات را به خوبی انجام دهید. برای طراحی اولیه لوله ها و اتصالات بهتر است از قوانین لوله کشی استفاده شود و فضای کافی برای تعمیرات و تعویض در نظر گرفته شود.

سیستم هواکشی لازم نمی باشد ؟

برای نصب سیستم فاضلاب ، حتما لوله خط تهویه را در نظر بگیرید. هر بخشی از خروجی فاضلاب که برای تخلیه گازهای سمی فاضلاب به لوله نیاز دارد و اگر سیستم تهویه طراحی نشده باشد ، باید بوی نامطبوع فاضلاب را در واحد ساختمان خود تحمل کنید.
سیستم تهویه به VENT معروف است. لوله های فاضلاب برای خروج از ساختمان به پایین ساختمان هدایت می شوند ، اما سیستم تهویه بالا می رود تا هوای فاضلاب از ساختمان خارج شود.

اعتراضات و پیشنهادات دیگری نیز وجود دارد که به زودی منتشر خواهد شد. علاوه بر فروش اقلام سودمند ، پیپا کالا سعی دارد حتی با نکاتی جزئی به شما عزیزان کمک کند.

    تماس با ما